Kategórie
Tlačové správy

K zajtrajšiemu sviatku MDŽ

Na odľahčenie v ťažkej situácii zasielame pár zaujímavostí slovom aj zvukom k zajtrajšiemu MDŽ, ktoré si nájdete aj na našich sociálnych sieťach (Facebook, Instagram a YouTube).

SODB 2021

Na Slovensku žije podľa ostatného sčítania obyvateľov, domov a bytov 2021 (SODB 2021) 2 783 894 žien. Oproti roku 2011 ich počet vzrástol o 14 630. Oproti roku 2011 vrástol najvýraznejšie počet žien vo veku nad 65 rokov. V roku 2011 sme mali viac ako 426 tisíc žien v tejto vekovej skupine, v roku 2021 to už bolo viac ako 550 tisíc. Tento trend potvrdzuje známy fakt, že obyvateľstvo starne a súčasne sa ženy dožívajú vyššieho veku.

Ženy prevládajú vo všetkých krajoch Slovenska. Aj v rámci okresov, je prevaha mužov skôr raritou. Za „mužné okresy“ môžeme označiť Tvrdošín, Medzilaborce, Sabinov, Stará Ľubovňa a Námestovo, kde žije viac mužov ako žien. Naopak prevahu žien má hlavné mesto Bratislava – špeciálne okres Bratislava II, kde ženy tvoria až 53,10 % podiel. Silne ženská populácia žije aj v Košiciach. V okrese Košice IV ženy tvoria 52,45 % podiel.

Okres Kežmarok je najvyrovnanejším v SR, čo sa týka podielu mužov a žien. V tomto okrese je to takmer 50:50 – hoci ženy tiež o stotinku percenta prevládajú ženy.

Len pripomíname, že ak verejnosť zaujímajú počty žien v mestách a obciach, nájdu informácie na www.scitanie.sk.

Zvukový záznam:

2 odpovede na “K zajtrajšiemu sviatku MDŽ”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *