O doméne Humanisti.sk

Základné informácie o doméne Humanisti.sk – ciele, názory…

Humanizmus je svetonázor, v podstate veľmi široké životné pole, plné rozličných záujmov, od vedy a záujmu o prírodu, zvieratá, až po odstraňovanie biedy, utrpenia a nešťastia. Iné slovo pre humanisticky je nenábožensky. Ale v bežnom živote nemá žiaden význam sebe samému dávať záporný výraz. Veď ani kresťania sa na Slovensku nenazývajú nemoslimovia. Humanizmus je primárne o ľuďoch, ale so záujmom o celé ľudstvo, v súlade s prírodou (životné prostredie) atď.

Portál mladých humanistov je voľným združením ľudí, ktorí zastávajú „naturalistický svetonázor – bez nadprirodzených a mystických prvkov“. O humanistoch sa bližšie píše v Liste brajtom do USA a v článku Humanistický svetonázor.

O doméne Humanisti.sk:

V roku 2006 vznikla webová stránka Humanisti.sk ako ohlas na požiadavky nadšencov z diskusného fóra Polemika o viere, ktorého správcom bol Adam Roman. Fórum už zaniklo.

Takto definujeme spravodajský magazín (e-zine), ktorý sa nachádza na portáli humanistov:

E-zine Humanisti.sk je nekomerčný spravodajský magazín určený najmä humanistom, a uverejňujeme v ňom články, ktoré si vyžiadajú samotní humanisti alebo si myslíme, že by si ich mali humanisti prečítať.

Radi by sme upriamili pozornosť verejnosti na výrok racionalistu Bertranda Russella:

„Ohromná väčšina intelektuálne významných ľudí neverí kresťanskému náboženstvu, no skrýva túto skutočnosť pred verejnosťou, pretože sa bojí, že stratí svoje príjmy.“

A dodávame: Nebojte sa! Naberte odvahu vyjadriť sa.


Ján Parada, správca stránky Humanisti.sk.

Logo Humanisti.sk ®

Logo Humanisti.sk ®
Logo Humanisti.sk ®

5 odpovedí na “O doméne Humanisti.sk”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *