Kategórie
Tlačové správy

AURES Holdings rozširuje vedenie

Spoločným generálnym riaditeľom skupiny sa stal Petr Vaněček.

Cieľom novej štruktúry top managementu je ešte viac podporiť rast skupiny.

Spoločnosť AURES Holdings, ktorá prevádzkuje sieť autocentier AAA AUTO, Mototechna, Auto Diskont a Driverama, vymenovala do funkcie co-CEO (spoločného generálneho riaditeľa) Petra Vaněčka, ktorý bol doteraz prevádzkovým riaditeľom.

Karolína Topolová a Petr Vaněček
Karolína Topolová a Petr Vaněček.

Petr Vaněček bude na pozícii generálneho riaditeľa pôsobiť s Karolínou Topolovou. Skupina tak chce ešte viac podporiť rast skupiny aj jej geografickú expanziu. AURES Holdings za minulý rok predal bezmála 100-tisíc vozidiel, pričom pôsobí na šesťdesiatich miestach v piatich krajinách.

„Rozšírenie najvyššieho vedenia spoločnosti je reakciou na náš rast, expanziu, digitálnu transformáciu a ešte väčší dôraz na zákaznícku spokojnosť. Rozhodli sme sa preto zloženie top manažmentu posilniť, aby sme rozvoju spoločnosti dali nový impulz. Budeme pokračovať aj ďalšími zmenami v organizačnej štruktúre spoločnosti, kde chceme dať väčší priestor na rast ďalším top manažérom,“ uviedla spoločná generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva AURES Holdings Karolína Topolová.

Karolína Topolová sa bude naďalej venovať strategickému riadeniu spoločnosti a jej obchodných aktivít, riadeniu vzťahov s investormi a partnermi, ESG, HR, Zákazníckeho centra, marketingu, komunikácie a backoffice. Do kompetencií Petra Vanečka budú spadať výkonné riadenie spoločnosti a obchodu, Mototechna Group (riešenie mobility pre privátnych zákazníkov aj malé a stredné firmy), digitalizácie, taktiež inovácie, IT, Data management a rozvoj pobočkovej siete. Jeho úlohou bude aj pokračovanie geografickej expanzie firmy so zameraním na rozvoj na poľskom trhu.

„Teším sa na svoju novú rolu, v ktorej sa na najvyššej úrovni podelím o kompetencie so svojou dlhoročnou kolegyňou Karolínou Topolovou, s ktorou nás spája 25 rokov úspešnej spolupráce. Vďaka tomu, že časť prevádzkových manažérskych kompetencií odovzdám novému manažérskemu tímu, budem sa môcť viac sústrediť na zásadné rozhodnutia týkajúce sa obchodnej stratégie a projekty inovácií a digitalizácie. Vďaka digitalizácii sme sa stali stredoeurópskymi lídrami v našom segmente a dosiahli škálovateľnosť nášho obchodného modelu aj v iných krajinách,“ uviedol nový spoločný generálny riaditeľ AURES Holdings a člen predstavenstva Petr Vaněček.

Petr Vaněček tento rok oslávi 25 rokov svojho pôsobenia v spoločnosti. Podobne ako Karolína Topolová prešiel v spoločnosti množstvom pozícií, v jeho prípade od riadenia Zákazníckeho centra či šéfa výkupu, až k prevádzkovému riaditeľovi.

Rozšírenie najvyššieho vedenia AURES Holdings o pozíciu co-CEO (spoločného generálneho riaditeľa) je prvou fázou organizačných zmien v top manažmente spoločnosti, ktoré budú nasledovať v najbližšej dobe. Ich cieľom je posilniť riadenie firmy v čase jej rýchleho rastu a plánovanej expanzie najmä na poľskom trhu. Skupina AURES Holdings vlani dosiahla najlepší predajný výsledok vo svojej histórii, keď celkovo predala takmer 100-tisíc vozidiel.

Petr Vaněček v spoločnosti AURES Holdings začal pôsobiť pred 25 rokmi, v roku 1999. V rokoch 2015 – 2016 pôsobil vo funkcii viceprezidenta spoločnosti a od roku 2014, až do vymenovania za co-CEO, bol jej prevádzkovým riaditeľom. Je tiež členom predstavenstva. Počas svojho pôsobenia na pozícii prevádzkového riaditeľa viedol spoločnosť úspešne érou digitalizácie a transformoval ju do pozície technologického lídra vo svojom segmente. Petr taktiež stojí za úspechom rozvoja značky Mototechna, predajcu zánovných vozidiel a poskytovateľov riešení mobility. Petr Vaněček je ženatý a má dve deti.


Autorka: Dominika Brindžáková, AURES Holdings.

Správu dodal Michal Račko z PR Clinic.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *