Kategórie
Tlačové správy

Ďalší „naši ľudia“ strany Smer a Hlas majú problém

Stanovisko Veroniky Remišovej, predsedníčky strany ZA ĽUDÍ k medializovaným informáciám o zadržaní a obvinení vysokých štátnych úradníkov a oligarchu Smeru.

Ďalší „naši ľudia“ strany Smer a Hlas majú problém. Polícia dnes obvinila blízkeho priateľa a dôverníka Roberta Fica, oligarchu Miroslava Výboha.

Je vidieť že polícia, keď má voľné ruky, tak má aj výsledky, dokáže dotiahnuť vyšetrovanie veľkých káuz do konca a nerieši len malých podvodníčkov a úplatky v podobe kila klobás, ako to bolo za Roberta Fica. Teraz polícia odkrýva aj veľké prípady, v ktorých vysokí štátni úradníci okrádali občanov o milióny eur. V týchto kauzách vypovedajú bývalí najbližší spolupracovníci Roberta Fica a Petra Pellegriniho a vypovedajú dokonca o zapojení Petra Pellegriniho do týchto korupčných schém.

Najnovšia medializovaná informácia o zadržaní bývalej šéfky Finančnej správy a obvinení bývalého štátneho tajomníka Kuruca potvrdzuje, že vyšetrovanie rozsiahlych korupčných trestných činov v IT sektore pokračuje. Strana Smer a Hlas nesú plnú zodpovednosť za tieto korupčné schémy a za podvodníkov, ktorí parazitovali na peniazoch všetkých občanov Slovenska aj v IT oblasti. Práve výpovede o korupcii v IT oblasti smerujú nielen voči oligarchom Smeru a priateľom Roberta Fica, ale aj k „digitálnemu lídrovi“ Petrovi Pellegrinimu.

Po prevzatí bývalého úradu Petra Pellegriniho a jeho spolustraníka Richarda Rašiho som vyhlásila stopku vybavovačkám a akýmkoľvek korupčným pokusom. Na môj podnet Najvyšší kontrolný úrad skontroloval rozsiahly IT projekt za desiatky miliónov eur, kde boli zistenia natoľko vážne, že sa nimi zaoberá polícia. Tu sa však úsilie nekončí a budú nasledovať ďalšie vyšetrovanie a zistenia príslušných orgánov. Boj proti korupcii je prvá a najdôležitejšia priorita, ktorá je nezlučiteľná s akýmkoľvek pôsobením Smeru a Hlasu v akejkoľvek vláde. Ďalšie a ďalšie zistenia polície sú toho dôkazom.

Na obvineného pána Kuruca som poukazovala aj v opozícií, keď som kritizovala účelové vytvorenie nového Úradu pre reguláciu hazardu, ktorý bol následne obsadený práve pánom Kurucom. Potvrdzujú sa podozrenia, že štátni úradníci boli vo vládach Roberta Fica a Petra Pellegriniho často len bábkami v systéme organizovanej korupcie a trestnej činnosti, ktorú riadili z pozadia práve priatelia a dôverníci čelných predstaviteľov Smeru. Za toto nesú plnú zodpovednosť politici Smeru a Hlasu, ktorí sa aj útokmi na políciu a prokuratúru snažia za každú cenu vyhnúť zodpovednosti za tento stav.

Zvukový záznam:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *