Kategórie
Tlačové správy

Verbálne a fyzické útoky treba zastaviť

Reakcia strany Sloboda a Solidarita (SaS) na útok na výtvarníka Petra Kalmusa a stupňujúce sa násilie vo verejnom priestore.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) je pohoršená verbálnymi ale aj fyzickými útokmi, ktoré sa v poslednej dobe rozmohli na verejnosti. Reaguje tak aj na útok na výtvarníka Petra Kalmusa.

„Už niekoľkýkrát odsudzujeme útoky, ktoré sa preniesli zo sociálnych sietí do reálneho života. Nejde už len o vandalizmus na kultúrnych pamiatkach, ale čoraz častejšie vidíme ataky na menšiny či osoby, ktoré majú iný názor. Aj preto si myslím, že orgány činné v trestnom konaní a súdy by mali možno aj exemplárne potrestať tých, ktorí útočia na slobodu prejavu. Bola by to výstraha pre všetkých, ktorí majú pocit, že môžu v demokracii diktovať, čo si má kto myslieť a ako sa správať,“ uviedol poslanec SaS a člen Výboru NR SR pre kultúru a médiá Roman Foltin.

Podľa tímlídra SaS pre kultúru Reného Paráka musíme slobodu prejavu v demokracii brániť všetkými možnými prostriedkami.

„Je neprijateľné, aby sme nečinne prizerali na rastúce fyzické útoky na novinárov alebo umelcov. Takéto formy nenávistného prejavu nemôžu mať priestor v našom verejnom živote,“ doplnil René Parák.

Jedna odpoveď na “Verbálne a fyzické útoky treba zastaviť”

Kalmus je chuligán a vandal, poškodil verejný (cudzí) majetok. Takému chuligánovi by som aj ja naložil, lebo si to zaslúži. Kalmus koná v rozpore s demokratickými hodnotami ako sú slušnosť a úcta k cudziemu majetku!!! Kalmus, keď sa mu čosi nepáči, má sa domáhať demokratickými spôsobmi o nápravu, a nie chuligánskymi alebo vandalskými činmi. Prečo je strana Sloboda a Solidarita pokrytecká. Vandalizmus v Bratislave vie odsúdiť, ale Kalmusov vandalizmus už nie. Pokrytci sú v strane Sloboda a Solidarita. Strana Sloboda a Solidarita slobodu prejavu v demokracii nebráni všetkými možnými prostriedkami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *