Kategórie
Tlačové správy

Spájame sily naprieč celým východom

Dva roky intenzívnej práce OZ Diaľnica na Zemplín vyvrcholili podpisom Memoranda o spolupráci, ktorého cieľom je spojiť sily naprieč krajmi východného Slovenska.

Diaľnica na Zemplín (logo)

OZ Diaľnica na Zemplín a Náš Prešov spájajú svoje sily spolu s Košickým a Prešovským samosprávnym krajom, aby spoločne skoordinovali svoje aktivity smerujúce k výstavbe diaľnice D1 až po našu východnú hranicu a dostavbu rýchlostnej cesty R4 po hranicu s Poľskom. K tejto spolupráci sa zaviazali podpisom memoranda priamo v srdci Zemplína, v priestoroch Hotela Eurobus na Zemplínskej šírave.

Memorandum o spolupráci
Memorandum o spolupráci.

Podpisom memoranda sa obidve župy a občianske združenia dohodli na vzájomnej spolupráci v oblasti aktivít smerujúcich k dobudovaniu rýchlostnej cesty R4 na území Šariša a k dobudovaniu diaľnice D1 na územie Zemplína. Spolupracovať sa zaviazali aj pri vypracovávaní návrhov na legislatívne zmeny podporujúce proces príprav výstavby cestnej infraštruktúry.

V priestoroch Hotela Eurobus na Zemplínskej šírave
V priestoroch Hotela Eurobus na Zemplínskej šírave.

Na pracovnom stretnutí bola taktiež menovaná Rada samosprávy pri OZ Diaľnica na Zemplín, ktorá bude novým poradným orgánom občianskeho združenia. Jej členmi sa stali primátori a primátorky okresných miest a vybraní starostovia obcí z dotknutého regiónu, ktorí majú plniť úlohu regionálnych lídrov a zabezpečiť tak lepšiu koordináciu činností a aktivít smerujúcich k výstavbe diaľnice až na Zemplín.

Memorandum o spolupráci
Memorandum o spolupráci.

My milujeme náš región Zemplín a ľudí, ktorí tu žijú. Preto robíme všetko preto, aby sa tu ľudia mali lepšie a konečne sme dotiahli dlho sľubovanú diaľnicu na Zemplín.

Obrazový záznam:

Televízia Zemplín.

Tím OZ Diaľnica na Zemplín

Jedna odpoveď na “Spájame sily naprieč celým východom”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *