Kategórie
Tlačové správy

HAVEL & PARTNERS zaznamenala v prvej polovici roka dvojciferný rast obratu

Najväčšia česko-slovenská advokátska kancelária HAVEL & PARTNERS v I. polroku 2022 dosiahla vynikajúce hospodárske výsledky; obrat za čisté právne služby zaznamenal dvojciferný rast, keď sa medziročne zvýšil takmer o 13 percent. Výnimočným tempom rástla najmä slovenská kancelária HAVEL & PARTNERS.

Obrat za čisté právne služby HAVEL & PARTNERS v prvom polroku tohto roka predstavoval 463 mil. Kč (19 mil. Eur), čo znamená v porovnaní s minuloročnou prvou polovicou roka nárast o 12,7 %. Výborné výsledky dosiahla kancelária v oboch krajinách, najmä v slovenskej kancelárii, kde výnosy za čisté právne služby rástli o takmer 20 %.

„V prvom polroku sme tento rok rástli rýchlejšie ako v predchádzajúcich rokoch. Bolo to veľmi dynamické obdobie ovplyvnené udalosťami na Ukrajine alebo ekonomickými zmenami, najmä vysokou infláciou a situáciou na trhu s energiami,“ komentuje výsledky riadiaci partner Jaroslav Havel.

A pokračuje: „Aj v tejto dobe sme preukázali, že sme pre našich klientov spoľahlivým partnerom, ktorý je za všetkých okolností schopný poskytnúť im špičkové právne i daňové poradenstvo a pomôcť im v akejkoľvek situácii, vrátane tých krízových. A tiež vďaka maximálnemu nasadeniu všetkých kolegov naprieč kanceláriami v Česku aj na Slovensku sme tak obratovo rástli aj počas tohto zložitého obdobia.“

Výnosy kancelárie HAVEL & PARTNERS nepretržite rastú od vzniku kancelárie v roku 2001. K vynikajúcim ekonomickým výsledkom prispieva najmä poradenstvo popredným českým, slovenským i medzinárodným spoločnostiam a českým a slovenským podnikateľom v oblastiach fúzií a akvizícií, daňového poradenstva, rodinného práva a služieb privátnym klientom, v oblastiach nehnuteľností a stavebníctva, venture kapitálu či private equity, verejného sektora alebo služieb skupiny špecializujúcej sa na reštrukturalizácie, insolvencie či súdne spory.

Hospodárske výnosy podporuje aj medzinárodná spolupráca HAVEL & PARTNERS so zahraničnými právnickými firmami, ktoré kanceláriu stále častejšie zapájajú do rozsiahlych komplexných medzinárodných projektov a cezhraničných transakcií.


Autor: Advokátska kancelária HAVEL & PARTNERS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *