Kategórie
Tlačové správy

Žiadame o stiahnutie návrhu na zákaz vešania dúhových vlajok

Tlačová správa strany Sloboda a Solidarita (SaS) k návrhu Gyimesiho a Tarabu.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) bude na koaličnej rade žiadať stiahnutie návrhu poslancov NR SR Györgya Gyimesiho a exkotlebovca Tomáša Tarabu na zákaz vešania dúhových vlajok.

„György Gyimesi porušil koaličnú zmluvu a spojil sa s exkotlebovcom, aby spoločne ubližovali menšinám. Namiesto toho, aby sa Slovensko približovalo akceptáciou menšinových práv k modernej Európe 21. storočia, radšej bude tento stredoveký krúžok po nich šliapať. Takéto homofóbne správanie, za ktoré sa postavil aj líder OĽaNO Igor Matovič, nemôžeme v žiadnom prípade tolerovať. Navyše, to považujem len za ďalší dôkaz spolupráce OĽaNO s fašistami, keďže tento návrh prišiel po nápade regulovať politické diskusie,“ vyhlásila poslankyňa NR SR za SaS Jana Bittó Cigániková.

LGBTI komunita u nás stále podľa strany SaS nepožíva také práva, aké by si zaslúžila.

„Aj napriek tomu, že žijeme v slobodnej, solidárnej a tolerantnej spoločnosti, zopár jedincov si stále myslí, že môžu zasahovať iným a hlavne menšinám do života. Toto je však mylné a absurdné myslenie. Očakával by som, že poslanec Gyimesi sa bude skôr venovať maďarskej menšine a nie utláčať inú menšiu v snahe polarizovať a rozdeľovať spoločnosť,“ doplnil poslanec NR SR za SaS Miroslav Žiak s tým, že predkladaný návrh zákona by mohol byť aj protiústavný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *