Kategórie
Tlačové správy

Heknúť CO2 za 32 hodín

To je výzva prvého Hackathonu, ktorý organizuje SPP, Keboola a Microsoft.

Keboola, SPP a Microsoft

Heknúť CO2 za 32 hodín. To je výzva prvého Hackathonu, ktorý organizujú Keboola, SPP a Microsoft 11. až 12. júna 2022.

Cieľom nezvyčajnej akcie, ktorá sa uskutoční v budove Pradiarne 1900 na Svätoplukovej ulici v Bratislave je za 32 hodín vytvoriť digitálnu kalkulačku, ktorá zábavným a kreatívnym spôsobom umožní jej užívateľom sledovať, ako môžu znížiť svoju osobnú uhlíkovú stopu. Aplikácia tak bude využívať dáta s cieľom zvýšiť a podporiť povedomie o klimatických zmenách, udržateľnosti a ochrane životného prostredia na Slovensku.

Podmienky Hackathonu

Pokúsiť sa úspešne heknúť CO2 v danom časovom limite má každý dátový nadšenec, ktorý dovŕšil 18 rokov a má aspoň základné znalosti SQL (Py, R, Julia sú výhodou, nie však podmienkou organizátorov). Súťažiť môžu jednotlivci, tímy v počte 3 až 6 ľudí, ale vítaný je aj každý nadšenec s dátovými schopnosťami, ktorý si partnerov na hack zo správnych dôvodov hľadá a súhlasí so zaradením do konkrétneho tímu Hackathonu zo strany organizátorov. Najlepšie nápady ohodnotia odborníci z SPP, Kebooly a z Microsoftu. Víťazný tím získa odmenu 3 000 eur a jeho členovia zároveň dostanú príležitosť spolupracovať na projektoch SPP, ktorých cieľom je napríklad environmentálne šetrnejší prístup k využívaniu energií a ďalších inováciách. Bez odmeny neodíde ani druhý a tretí najlepší tím, či jednotlivec. Pre nich je pripravená odmena v hodnote 2 000 eur a 1 000 eur.

Súčasťou Hackathonu budú tiež workshopy, panelové diskusie, debaty o novinkách, trendoch a technológiách, ktoré pomáhajú v boji s klimatickými zmenami a pre zanietených hackerov je pripravená i antistresová masáž. Záujemcovia sa môžu na prvý Hackathon svojho druhu prihlásiť prostredníctvom webovej stránky Keboola (do 3. júna 2022 o 11.00 h).


Heknúť (hacknúť) – neoprávnene vniknúť do chráneného počítačového systému, programu a pod. s cieľom ovládnuť ho a získať prístup k informáciám, preniknúť niekam.

Autor: SPP.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *