Kategórie
Tlačové správy

Havel a Partners v rebríčku The Slovak Spectator Top 10 najväčších právnických kancelárií na Slovensku 2021

Havel & partners je najväčšou českou právnickou kanceláriou a celkovo piatou najväčšou právnickou kanceláriou na slovenskom trhu. Prvenstvo si odniesla ako najväčšia kancelária v oblasti práva duševného vlastníctva a hospodárskej súťaže.

Firma roka 2021

V rebríčku TOP 10 najväčších právnických kancelárií, ktorý podľa kombinovaných merateľných kritérií zostavuje denník SME a The Slovak Spectator, je HAVEL & PARTNERS najväčšou českou advokátskou kanceláriou, štvrtou najväčšou regionálnou a celkovo piatou najväčšou advokátskou kanceláriou pôsobiacou na slovenskom trhu. Zároveň si tento rok odniesla prvenstvo pre oblasť práva duševného vlastníctva a hospodárskej súťaže. Okrem toho si odniesla druhé miesto v kategórií fúzie a akvizície a taktiež sa zaradila k najväčším TOP 10 kanceláriám poskytujúcim poradenstvo v oblasti nehnuteľností, bankovníctva a financií.

V celkovom rebríčku TOP 10 najväčších advokátskych kancelárií HAVEL & PARTNERS medziročne opäť posilnila svoju pozíciu o dve miesta. Naviac, v rebríčku, ktorý odráža počet prípadov, za ktoré patrila odmena viac ako 20 000 €, sa HAVEL & PARTNERS umiestnila v regionálnom meradle na prvom mieste, a v celkovom hodnotení si odniesla výborné druhé miesto, pričom medziročne taktiež posilnila svoju pozíciu o dve miesta v rámci oboch hodnotení.

„Umiestnenie na prvých pozíciách v rámci rebríčka TOP 10 najväčších advokátskych kancelárií si veľmi vážime a teší nás, že vo všetkých rebríčkoch neustále stúpame, a to aj napriek pokračujúcej koronavírusovej kríze. Chceme aj naďalej posilňovať pozíciu najväčšej a najúspešnejšej česko-slovenskej kancelárie, ktorá je prvou voľbou pre české firmy pôsobiace na Slovensku a slovenské spoločnosti pôsobiace v Česku. Ďakujem našim klientom za ich dôveru a všetkým kolegom na Slovensku za ich nasadenie, lojalitu a tímovosť,“ hovorí zakladateľ a riadiaci partner kancelárie Jaroslav Havel.

Umiestnenie na víťazných pozíciách v rebríčkoch TOP 10 potvrdzuje nielen významné postavenie kancelárie HAVEL & PARTNERS na trhu právnych služieb, ale tiež vypovedá aj o vysokej kvalite poskytovaných služieb, mimoriadnej všestrannosti špecializovaných tímov a špičkovom know-how právnikov kancelárie.

Duševné vlastníctvo

Kancelária si odniesla víťazstvo v oblasti práva duševného vlastníctva, kde sa umiestnila v rámci desiatky najväčších a najprestížnejších kancelárií na prvom mieste:

„Nesmierne nás teší a vážime si umiestnenie na prvom mieste medzi najväčšími kanceláriami v oblasti duševného vlastníctva. Našu prax a tím v oblasti duševného vlastníctva sa snažíme budovať organicky s dlhodobou perspektívou a umiestnenie v rebríčku TOP 10 v tejto kategórii považujeme za dôkaz a výsledok našej kvalitnej a dlhodobej práce. Tento úspech ide ruka v ruke s neustálym rozširovaním a posilňovaním špecializácie nášho tímu, čo by nebolo možné bez dôvery spokojných klientov a stále narastajúceho počtu zaujímavých prípadov, ktoré mame možnosť pre nich riešiť nielen v rámci Slovenska, Česka, ale aj na medzinárodnej úrovni,“ dodáva partner kancelárie Štěpán Štarha.

Hospodárska súťaž

Kancelária si odniesla víťazstvo i v oblasti práva hospodárskej súťaže a stala sa tak najúspešnejšou kanceláriou pre túto oblasť na Slovensku.

„Úspech na Slovensku si veľmi vážime. Súťažné poradenstvo sme tu začali systematicky budovať pred desiatimi rokmi, od tej doby sme pracovali na veľkých projektoch a získali dôveru mnohých významných slovenských klientov. Za to by sme im radi poďakovali. Cena je potvrdenie, že ideme správnou cestou a povzbudením, aby sme sa naďalej zlepšovali,“ hovorí Robert Neruda.

A dodáva:

„Na trhu sme jediní, kto efektívne prepája právne a ekonomické súťažné poradenstvo. Vďaka tomu môžeme klientom ponúknuť unikátne know-how pre riešenie zložitých problémov v oblasti ochrany súťaže a regulácie.“

Fúzie a akvizície

V oblasti fúzií a akvizícií si v rebríčku kancelária oproti minulému roku polepšila a posunula sa na výborné druhé miesto. Toto umiestnenie naďalej potvrdzuje vedúcu pozíciu HAVEL & PARTNERS v oblasti fúzií a akvizícií, v ktorej je už viac ako 10 rokov lídrom na trhu, a to nielen v Česku, ale aj na Slovensku a v celej strednej Európe.

„Rok 2020 bol pre kanceláriu v oblasti fúzií a akvizícií výnimočne dobrý. Popredné umiestnenie v rebríčku TOP 10 najväčších kancelárií pre oblasť fúzií a akvizícií na Slovensku považujem za potvrdenie rastúcej pozície našej kancelárie na slovenskom trhu,“ dodáva partner kancelárie spoluzodpovedný za oblasť M&A, Ondřej Majer.

Hodnotenie TOP 10, ktorého výsledky boli uverejnené 30. 11. 2021, zostavuje od roku 2015 denník SME v spolupráci s anglickými novinami The Slovak Spectator podľa kombinovaných objektívnych kritérií.

Metodológia

Rebríček 10 najväčších právnických firiem na Slovensku bol zostavený v spolupráci s anglickými novinami The Slovak Spectator. Na umiestnenie v rebríčku malo vplyv šesť kritérií (pre počty právnikov a počty prípadov sa zohľadňovali údaje z roku 2020; pri tržbách a zisku sa zohľadňovali priemery za roky 2018 – 2020). Váha jednotlivých kritérií bola nasledujúca: počet advokátov (30 %); počet osôb (bez advokátov) s ukončeným právnickým vzdelaním s praxou viac ako tri roky (váha 16 %); počet osôb (bez advokátov) s ukončeným právnickým vzdelaním s praxou menej ako tri roky (váha 8 %); tržby z predaja vlastných výrobkov a služieb (váha 23 %); hospodársky výsledok po zdanení (váha 7 %); počet prípadov, za ktoré dostala odmenu viac ako 20 000 € (váha 16 %).

Kompletné výsledky.


Advokátska kancelária HAVEL & PARTNERS s kanceláriami v Prahe, Brne, Bratislave, Plzni, Olomouci a Ostrave je s tímom 250 právnikov a daňových poradcov, približne 150 advokátov a celkom 500 spolupracovníkov, vrátane zamestnancov spolupracujúcej inkasnej agentúry Cash Collectors, najväčšou nezávislou právnickou firmou v strednej Európe. Medzi našich klientov patria najmä veľké medzinárodné spoločnosti, najvýznamnejšie české a slovenské spoločnosti, vrátane strategických štátnych podnikov a orgánov verejnej správy, ale aj stredné podniky, individuálni podnikatelia a investori. Je medzi nimi aj približne 100 z 500 najväčších svetových spoločností podľa publikácie Fortune 500 a takmer 50 spoločností zaradených do rebríčka najväčších českých spoločností Czech Top 100. Kancelária má v súčasnej dobe viac ako 2 500 klientov. Máme najkomplexnejšiu medzinárodnú podporu dostupnú pre české a slovenské advokátske kancelárie. Poskytujeme právne poradenstvo v 12 svetových jazykoch vo viac ako 110 krajinách sveta. Až 70 % našich prípadov obsahuje medzinárodný prvok. Úzko spolupracujeme s poprednými medzinárodnými právnickými firmami v Európe, Ázii, Severnej Amerike, Afrike i Austrálii. Naši klienti majú vďaka tomu prístup k medzinárodným aj lokálnym znalostiam a odbornosti prostredníctvom viac ako 30 tisíc právnikov v približne 160 krajinách sveta. HAVEL & PARTNERS je najúspešnejšou kanceláriou s najkomplexnejšími službami v Česku aj na Slovensku podľa celkového súčtu všetkých nominácií a titulov v rámci doterajších ročníkov súťaže Právnická firma roka. Kancelária sa trikrát za posledných päť rokov stala absolútnym víťazom tejto súťaže, kedy získala hlavné ocenenie Právnická firma roka pre domácu kanceláriu (2015, 2017, 2018) a vo všetkých odborových kategóriách sa umiestnila medzi najviac odporúčanými kanceláriami. Je tiež trojnásobným držiteľom ceny Právnická firma roka za najlepšie klientske služby (2015, 2016, 2019). Za najlepšiu právnickú firmu v Česku bola kancelária HAVEL & PARTNERS opakovane vyhlásená medzinárodnou ratingovou agentúrou Who’s Who Legal (2018, 2019) a ocenenie pre najlepšiu právnickú firmu roka v Česku dosiahla tiež v rámci Global Awards vyhlasovaných spoločnosťou Corporate LiveWire (2018). V oblasti M&A bola kancelária vyhlásená za najlepšiu právnickú firmu v Česku na základe výročných cien International Advisory Experts (2018, 2019) i súťaže Právnická firma roka (2019). Na Slovensku získala za fúzie a akvizície šesťkrát po sebe prestížnu globálnu cenu M&A Today Awards (2013 – 2018) a v rovnakej kategórii prvenstvo v rebríčku Lawyer International Legal 100 (2017, 2018). Prestížne medzinárodné ratingové agentúry EMIS DealWatch a Mergermarket zaraďujú HAVEL & PARTNERS už od roku 2009 na popredné priečky podľa počtu realizovaných transakcií v celom regióne strednej a východnej Európy. Na základe výročných cien magazínu Acquistion International sa kancelária stala pre rok 2019 právnickou firmou roka v oblasti M&A v strednej Európe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *