Kategórie
Tlačové správy

Vyhlásenie Slovenskej komory učiteľov k opatreniam vlády z 24. 11. 2021

Slovenská komora učiteľov vníma prijaté opatrenia vlády z 24. 11. 2021 ako potrebné, ale nedostatočné z hľadiska ochrany zamestnancov škôl, školských zariadení, žiakov, študentov a ich rodín.

SKU považuje veto strany SaS za riskantný krok. Nesúhlasíme s nerešpektovaním vedeckých autorít v konzíliu odborníkov, ktorí navrhovali prerušiť prezenčné vyučovanie. Navrhované krátke obdobie dištančnej výučby by nemalo až taký katastrofálny vplyv na vedomosti žiakov, ako prezentuje strana SaS. Žiaci v súčasnosti neustále prichádzajú na krátky čas do škôl, aby sa vzápätí vrátili opäť na dištančné vzdelávanie.

Učitelia po kontakte s pozitívnymi žiakmi pri dištančnom vzdelávaní naďalej ostávajú v škole a učia žiakov, ktorí sú v prezenčnej forme. Organizácia a priebeh výchovno- vzdelávacieho procesu je veľmi náročná a vyčerpávajúca. Zabezpečenie prevádzky škôl, hlavne zastupovania za chorých kolegov, sa stáva neúnosné. Napriek našim viacerým výzvam vláda doteraz nezabezpečila distribúciu antigénových samotestov, respirátorov a ďalších ochranných pomôcok (OOPP) pre zamestnancov a zamestnankyne materských, základných a stredných škôl, školských klubov a ďalších zariadení.

Slovenská komora učiteľov vyzýva ministra školstva Branislava Gröhlinga, aby rešpektoval závery odborného konzília, týkajúce sa prevádzky škôl a školských zariadení a uviedol ich odporúčania k zastaveniu šírenia pandémie COVID-19 do praxe. Uvedené opatrenia majú smerovať k ochrane zdravia a životov zamestnancov, žiakov, študentov a ich rodinných príslušníkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *