Kategórie
Tlačové správy

Nesmieme si nechať zobrať odkaz Novembra

Tlačová správa strany Sloboda a Solidarita (SaS) k zajtrajšiemu štátnemu sviatku.

17. november nám podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) pripomína, ako je dôležité mať neustále na zreteli boj za slobodu a demokraciu, ktoré nie sú ani v dnešných časoch samozrejmosťou.

„November 89 bol spojený s túžbou po slobode. Bojovali sme za slobodu a za to, čo prináša. Dnes nám pripadá banálne to, čo bolo vtedy nepredstaviteľné – možnosť cestovať, zhromažďovať sa, dozvedať sa pravdivé správy, možnosť podnikať, povedať svoj názor, ale hlavne slobodne voliť. Pred 32-ma rokmi sme chceli zmenu a tá prišla. Dnes sme opäť v období, ktoré môžeme prirovnať k podobnému míľniku. Boli sme nútení sa svojej slobody čiastočne a na malú chvíľu vzdať, avšak pre niečo dôležitejšie – pre zdravie a životy nás všetkých. Hoci aj spomienka na November 89 nám ukazuje, že sloboda nie je nič samozrejmé, mnohí k nej dnes pristupujú s ľahkovážnosťou a prekrúcajú základnú rovnicu – že moja sloboda sa končí tam, kde obmedzuje slobodu druhého. Až príliš často vidíme, že niektorí ľudia využívajú svoju slobodu k vyvolávaniu agresivity a podporovaniu nenávisti,“ uviedol podpredseda NR SR za SaS Milan Laurečník.

Podľa strany SaS si však nesmieme nechať zobrať odkaz Novembra stranami z opozície, ktorých členovia sa otvorene hlásia k totalitným ideológiám.

„Keď sa pozerám na niektorých kolegov z opozície, ako na námestiach kričia nenávistné slová a povzbudzujú druhých k odporu a vzbure, mám na mysli len jednu otázku: Za toto sme v Novembri 89 bojovali? Nedopusťme to! Nenechajme si vziať to, čo sme pred 32-ma rokmi začali a čomu sme verili,“ uzavrel Milan Laurenčík.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *