Kategórie
Tlačové správy

Projekt „Školská jedáleň“ považujeme za úspešný

Tlačová správa strany Sloboda a Solidarita (SaS) k návšteve gymnázia na Pankúchovej 6 v Bratislave v rámci projektu „Školská jedáleň“.

4. 10. 2021 – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) považuje aktuálny priebeh projektu „Školská jedáleň“ za úspešný nielen medzi kuchárkami na školách, ale aj medzi deťmi.

„Momentálne pokračujeme druhou etapou projektu, počas ktorého si školy vyberajú recepty, ktoré varia pod vedením renomovaných šéfkuchárov. Prvou navštívenou školou v II. etape je gymnázium na Pankúchovej 6 v Bratislave, kde sa stravujú aj deti základnej školy. Na príprave jedál pre 450 detí v tejto škole spolupracoval šéfkuchár Marcel Ihnačák. Zároveň sme všetci zvedaví, ako jedlá ohodnotia samotné deti. Následne ich spätnú väzbu spolu s názormi z ďalších škôl vyhodnotíme, pričom budeme pripravení urobiť aj menšie zmeny. Naším cieľom je však zabezpečiť deťom energicky a nutrične vyvážené jedlá a nápoje bez pridaných cukrov a sladidiel a taktiež používať viac celozrnných výrobkov či zvýšiť kvalitu mäsa a ovocia v školských jedálňach,“ uviedla poslankyňa za SaS a členka Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Jarmila Halgašová.

Foto:

Školská jedáleň
Príprava jedla
jedlo
Príprava jedla
jedlo
V školskej jedálni

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *