Kategórie
Tlačové správy

Vyzývame Jána Mikasa, aby prešetril, kto je zodpovedný za zlé údaje

Tlačová správa strany Sloboda a Solidarita (SaS) k nesprávnym dátam, ktoré zasielal Úrad verejného zdravotníctva SR Európskemu centru pre kontrolu a prevenciu chorôb.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) vyzýva predsedu Úradu verejného zdravotníctva SR Jána Mikasa, aby dôsledne prešetril, kto je zodpovedný za zlé údaje o epidemiologickej situácii na Slovensku, vďaka ktorým bolo Slovensko opakovane zaradené medzi červené krajiny.

„Fatálne zlyhanie Úradu verejného zdravotníctva malo dopad na väčšinu obyvateľov Slovenska, ktorí chceli vycestovať. Zlé údaje a dáta, ktoré vykazoval Úrad verejného zdravotníctva, znamenali, že sme boli na európskom semafore červenou krajinou. Dokonca aj Česká republika nás evidovala ako červenú krajinu, čo zaznamenalo komplikácie pre našich občanov, hoci sme na tom boli z epidemiologického hľadiska lepšie ako naši susedia. Aj z toho dôvodu požadujeme dôsledne prešetrenie a vyvodenie zodpovednosti voči tým, ktorí pochybili, aby sa už podobná chyba nezopakovala,“ hovorí predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo Janka Bittó Cigániková.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *