Kategórie
Tlačové správy

Vicepremiérka Veronika Remišová prijala zástupcov iniciatívy Klíma ťa potrebuje

Slovensko potrebuje zásadné zelené reformy a musí prispieť svojím dielom k ochrane globálnej klímy. Zhodli sa na tom vicepremiérka Veronika Remišová a zástupcovia iniciatívy Klíma ťa potrebuje. S organizátormi petície, ktorú podpísalo 120 000 občanov Slovenska hovorila o možnostiach podpory ich cieľov a ocenila, že aj v súčasnej náročnej situácii sa mladí ľudia zasadzujú za ochranu životného prostredia.

„Už dávno neplatí, že zelené riešenia sú brzdou ekonomiky. V strane ZA ĽUDÍ presadzujeme radikálne investície do zelenej ekonomiky, ktorá je príležitosťou na tvorbu nových pracovných miest s vyššou pridanou hodnotou, inovatívnych a čistých riešení, ktoré sú šetrné k planéte a prispievajú k lepšej kvalite života obyvateľov,“ vyhlásila ministerka investícií po rokovaní so zástupcami iniciatívy Klíma ťa potrebuje.

Uistila ich, že zelené témy sú tiež dôležitou súčasťou eurofondov.

„Navrhli sme investície do zelených riešení aj v Pláne obnovy a rozvoja, ako aj v eurofondoch na nové programové obdobie, kde chceme podporovať energetickú efektívnosť budov, posilnenie prevencie a odolnosti voči prírodným katastrofám, podporu a rozvoj čistých spôsobov dopravy,” uviedla vicepremiérka.

Zároveň vyzvala predstaviteľov iniciatívy, aby sa zapojili do historicky prvej Národnej konzultácie k eurofondom na roky 2021 – 2027 a svojími podnetmi a návrhmi sa tak stali súčasťou tvorby priorít strategického plánu pre Slovensko.

Na stretnutí sa zúčastnila aj poslankyňa Miriam Šuteková, ktorá iniciovala prijatie zástupcov iniciatívy Klíma ťa potrebuje vo výbore NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie.

„Strana ZA ĽUDÍ presadzuje v rámci koalície radikálnejšie kroky k ochrane klímy. Budeme sa snažiť dialógom presvedčiť koaličných partnerov o dôležitosti prijatia opatrení na zlepšenie ochrany klímy, pretože ak chceme niečo zmeniť za 10 rokov, musíme začať tu a teraz. Zároveň som predstaviteľom iniciatívy zdôraznila potrebu intenzívnej komunikácie so širokou verejnosťou. Tieto témy sa nedajú presadiť bez celospoločenského konsenzu, pretože ochrana klímy sa začína individuálnou zmenou životného štýlu každého z nás,“ upozornila poslankyňa Šuteková.

Slovensko sa podpisom Parížskej dohody zaviazalo k zásadnému zníženiu uhlíkových emisií a dosiahnutiu uhlíkovej neutrality v roku 2050. Iniciatíva Klíma ťa potrebuje vyzýva ešte na skorší termín a žiada sprísnenie klimatických cieľov, ktoré navrhuje EÚ.

Jedna odpoveď na “Vicepremiérka Veronika Remišová prijala zástupcov iniciatívy Klíma ťa potrebuje”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *