Kategórie
Tlačové správy

Z bývalej budovy Tatrabanky sú organické kancelárie SPECTRUM Tower

Menia pohľad na pracovisko budúcnosti.

SPECTRUM Tower
SPECTRUM Tower.

Na Slovensko prichádza jedinečný koncept organických kancelárskych priestorov. Vznikol ako odpoveď na meniace sa nároky na moderne vybavené pracovisko. SPECTRUM Tower prináša širokú škálu premyslene vyskladaných priestorov, ktoré reflektujú trendy organizačnej psychológie, spoločne využívanej ekonomiky a trvalej udržateľnosti, rovnako ako flexibilné potreby nájomcov.

Organický office space je definovaný ako modulovateľný, „živý“ priestor, ktorý sa prispôsobuje nájomcom, čo umožňuje firmám presnejšie zacielenie ich individuálnych nárokov a ich rýchlejšie implementovanie do každodennej operatívy. To všetko pri mini­ma­li­zo­va­ní nákladov a maxi­ma­li­zo­va­ní zamestna­neckého komfortu.

Pracovisko, ktoré sa organicky rozvíja s firmou

SPECTRUM Tower je výsledkom iniciatívy skúsených podnikateľov s ambíciou rozšíriť potenciál existujúcej kancelárskej budovy vo vyhľadávanej centrálnej lokalite Bratislavy a revitalizovať ju na moderný idea hub spĺňajúci najvyššie technické, prevádzkové a komunitné štandardy.

„Naším cieľom bolo zdynamizovať a zefektívniť segment prenájmu kancelárskych priestorov, spraviť ho pre nájomcov viac user-friendly. Neopierame sa teda o univerzálne mustry korporátov, ale o bez­prostrednú individuálnu skúsenosť a expertízu ľudí, ktorí majú odvahu dívať sa na office space po novom,“ vysvetľuje Vladimír Kupčo, spolu­majiteľ budovy a predseda predstavenstva SPECTRUM Tower a.s.

Flexibilita a komfort

SPECTRUM Tower patrí k technologicky najvyspelejším budovám v Bratislave a nájomcom ponúka flexibilitu v miere, akú bežne u konkurencie nevidieť.

„Náš koncept je o väčšej časovej aj priestorovej slobode. Uvedomujeme si, že ich flexibilita nájomcov a komfort zamestnancov sú pre prosperitu firiem kľúčové,“ dopĺňa ďalší zo spolu­majiteľov budovy Martin Porada, pod­pred­se­da pred­sta­venstva.

Zároveň avizuje plánované rozširovanie systému služieb a benefitov zameraných na zvyšovanie pohodlia nájomcov.

Správny „fit“ pre každý typ biznisu

SPECTRUM Tower umožňuje vyskladať si pracovisko na mieru. Na výber sú priestory s viazanosťou už od 2 rokov a 11 eur za m². Všetky kancelárie sú zariadené, pričom úroveň vybavenosti je na škále od ekonomickej verzie pripravenej na okamžité sťahovanie a prácu od prvého dňa až po prémiovú verziu s odbornou konzultáciou a realizáciou náročnejších interiérových úprav na základe individuálnych požiadaviek klienta. Spoločnosti s kapacitne vyššími požiadavkami uvítajú možnosť prenájmu polposchodí či celých poschodí s dostupnou plochou až do 782 m², prípadne 897 m² na poschodie.

Popri troch voliteľných módoch EASY FIT, ADVANCED FIT a CUSTOM FIT, odstupňovaných na základe rozsahu nárokov nájomcov, bude súčasťou ponuky aj pripravovaný CO-WORK. Ten predstavuje optimálne riešenie pre freelancerov či menšie spoločnosti s freelance firemnou kultúrou.

Spectrum siedmich benefitov

Integrálnou súčasťou rebrandingu polyfunkčného objektu na Černyševského ulici je už samotný názov budovy. SPECTRUM je referenciou na širokú škálu priestorových možností a benefitov, ktorými projekt disponuje. Tower odkazuje na výhľady, ktoré vzhľadom na výšku a situovanie budovy patria k jedným z najatraktívnejších v meste.

Nájomcovia môžu ťažiť z celého spektra výhod. Patria k nim napríklad nadštandardné technické vybavenie, inovácie orientované na zvýšenie ratingu zamestnaneckej spokojnosti či viaceré unikátne prvky, ako model zdieľaných služieb SWYC.

 1. AAA alokácia

AAA úroveň lokality SPECTRUM TOWER definuje špičková dopravná dostupnosť (Accessibility), pestrá infraštruktúra (Assortment) a príťažlivé výhľady (Attraction). Novo­vzni­ka­jú­ce mestské štvrte Nové Lido a Southbank, dostavba električkovej trate či bez­prostredná blízkosť naj­star­šieho parku v Strednej Európe – Sadu Janka Kráľa, zvyšujú budúci kredit priestorov.

 1. Flexibilita

Variabilita priestorov a možnosť vyskladania pracoviska na mieru robia SPECTRUM Tower atraktívnym miestom pre rozličné typy nájomcov od startupov až po lokálne oddelenia nadnárodných spoločností. Tým sa organicky zvyšuje diverzifikácia talentov a osobností, čo zlepšuje kvalitu spojení na profesionálnej aj personálnej úrovni.

 1. Model SWYC

SPECTRUM Tower uvádza unikátny model SWYC (Share-What-You-Can). Spoločné využívanie kancelárskych, eventových či oddychových priestorov šetrí prevádzkové náklady a nájomcovia získajú prístup k celému spectru benefitov, ako sú zasadačky s impozantnými výhľadmi, príťažlivé strešné priestory pre klientske večierky a teambuildingy či plánované podcastové štúdio s profesionálnou zvukotechnikou.

 1. Data driven benefity

Modulovateľné sú nielen priestory, ale aj balíky benefitov. Reprezentatívnosť bez reálneho osohu pritom ustupuje praktickosti a skutočnému dopytu. Model data driven benefitov pomáha šetriť náklady nájomcov tým, že pre nich priebežne monitoruje a vyhodnocuje informácie o využiteľnosti benefitov. Na základe dátovej analýzy možno balíky upravovať a zefektívňovať. Žiadne preplácanie za „cool“ vychytávky, ktoré nik nevyužíva. Platíte len za to, čo skutočne vedie k zvýšeniu zamestnaneckého komfortu.

 1. Employee wellbeing

Inovácie a riešenia v SPECTRUM Tower prispievajú k zvyšovaniu ratingu spokojnosti zamestnancov. Otvárateľné okná, zelené zóny či pešia dostupnosť parku spolutvoria prírodou inšpirovaný biofilický dizajn, ktorý preukázateľne vedie k nárastu vnútornej vyrovnanosti, tvorivosti a produktivity.

 1. Top technologická úroveň

Priame prepojenie s dátovým centrom, vlastné serverovne na každom poschodí či dvoj­úrovňové energetické zabezpečenie eliminujú riziko výpadkov a zvyšujú úroveň technologickej zrelosti a sebestačnosti.

 1. Virtuálny biznis mód

Budova je plne vybavená aj pre digitálne transformované firmy, ktoré nevyžadujú každodenné fungovanie vo fyzickom kancelárskom priestore, zároveň však hľadajú reprezentatívne firemné sídlo, kde budú mať v prípade potreby k dispozícii rokovacie miestnosti, nahrávacie štúdio či eventový priestor. Pravidelne môžu využívať aj služby recepcie a ďalšie praktické benefity.

Pre bližšie informácie o možnostiach nájmu v SPECTRUM Tower kontaktujte skúsený odborný tím maklérov na e-mailovej adrese prenajom@spectrumtower.sk alebo navštívte stránku SPECTRUM Tower.

Technická charakteristika SPECTRUM Tower:

 • Adresa: Černyševského 50, Bratislava
 • Celková plocha: 13 655 m²
 • Počet parkovacích miest na státie: 166+ (možné doplnenie parkovania v okolí)
 • Súčasný stav: kompletne zariadená budova vo vysokom štandarde
 • Počet poschodí: 19
 • Prvé užívanie budovy: 2010
 • Realizácia fitoutu: 2020
 • Možnosti viazanosti: už od 2 rokov a 11 eur za m²
 • Možnosti prenájmu: od 20 m² až po celé poschodia s výmerami 782 m², prípadne 897 m²

Článok dodala Vierka Prievozníkova z agentúry 2CREATE.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *