Kategórie
Tlačové správy

HIKEMATES a SPP vybudovali na Muránskej planine novú turistickú útulňu Sláviček

Najväčší turistický klub na Slovensku Hikemates a SPP dnes spoločne otvorili novú turistickú útulňu Sláviček na Muránskej planine.

Turistická útulňa Sláviček
Turistická útulňa Sláviček.

„Rešpekt k prírode, záujem poznávať ju, no zároveň aj chrániť pre budúce generácie nás spája s najväčším turistickým klubom na Slovensku s Hikemates. V priebehu roka sme spojili sily pri rôznych aktivitách, keď sme čistili prírodu od odpadkov alebo rekonštruovali zničené turistické mostíky v Tatranskom národnom parku. Najväčším spoločným tohtoročným projektom však bola výstavba novej turistickej útulne Sláviček v prírodnej rezervácii Tŕstie na Muránskej planine, ktorú sme finančne podporili. Spoločne sme ju dnes otvorili a veríme, že milovníkom prírody a všetkým návštevníkom hôr poskytne príjemné útočisko a bude slúžiť mnoho rokov,“ uviedol Ondrej Šebesta, riaditeľ odboru korporátnej komunikácie.

Útulňa má kapacitu 6 lôžok, priestor na stravovanie, a piecku, ktorá zabezpečí teplo aj v chladných mesiacoch. Dizajn turistickej útulne Sláviček vzišiel z architektonickej súťaže, ktorú zorganizoval turistický klub Hikemates. Architekti pri návrhu zohľadnili ráz okolia a vybrali prírodné materiály.

Útulňa Sláviček je dostupná po žltej turistickej trase z Tisovca alebo po zelenej trase z Rimavskej Píly, leží tiež v blízkosti červenej magistrály – Cesty Márie Széchy, ktorá sleduje pôvodnú medzihradnú cestu z roku 1644 a vedie medzi hradmi Fiľakovo a Muráň. Projekt podpory výstavby turistickej útulne Sláviček nadväzuje na aktivity SPP v oblasti ochrany životného prostredia a biodiverzity, či výsadby stromov v chránených lesoch Slovenska.


Autor: SPP.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *