Kategórie
Humanistická pomoc

Benjamín je v detskom domove

Sníva, že bude späť v rodine.

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Poznáme ich druhý rok. Benjamín bol od narodenia vychovávaný starými rodičmi, pretože jeho mama je hluchonemá. Stará mama však zomrela a Benjamín ostal iba so svojím starým otcom.

Nízky dôchodok starého otca im reálne nepostačoval na zabezpečenie základných životných potrieb, a tak v rodine začali vznikať dlhy. Ich dom bol odpojený od elektriny a teplej vody. Benjamín sa nemal ako učiť a robiť domáce úlohy do školy. Ťažké to bolo najmä v zimných mesiacoch, keď sa skoro stmievalo a najväčším problémom bol chlad, veľmi citeľný aj pod perinami. Je ťažké si predstaviť život v takýchto podmienkach a podmienky vhodné na život a výchovu dieťaťa to neboli už vonkoncom, preto bol nakoniec Benjamín umiestnený v neďalekom centre pre deti a rodiny vo Veľkých Kapušanoch.

Benjamín so starým otcom
Benjamín so starým otcom.

So starým otcom je stále v kontakte. Počas sviatkov a prázdnin sa navzájom navštevujú. Benjamín neprestáva snívať, že raz, keď budú mať v dome opäť elektrinu, sa domov môže vrátiť. Pre Benjamína a jeho starého otca hľadáme nový domov.

Starý dom, kde býva Benjamínov starý otec

Ich starý dom nezachráni ani rekonštrukcia, no ich rodinu zachrániť môžeme. Pomôžete nám? Riešenia existujú.

  • Vyzbierame 25 000 € na kúpu 2-izbového bytu v Kráľovskom Chlmci a okolí. (Benjamín je prvák na strednej škole v tomto meste.)
  • Získame dostatok darcov, ktorí nám umožnia prenajať byt pre Benjamína a jeho starého otca na dobu 3 rokov. Mesačný prenájom bytu v tejto lokalite stojí 350 € mesačne.
  • Nájde sa osoba, ktorá nám poskytne byt v tejto lokalite na záchranu tejto rodiny.

Sme presvedčení, že pre Benjamína bude lepšie vyrastať so starým otcom, ako v zariadení náhradnej starostlivosti.

Počet detí v podobnej situácii na Slovensku stále stúpa. Deti v núdzi na Slovensku musí byť vidieť.

Preto dnes vidíte Benjamína. Ďakujeme, že sa pridáte k riešeniu.

Chcem pomôcť


Autor: Štefan Adamjak, výkonný riaditeľ občianskeho združenia Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *