Kategórie
Osobné

Pedagógovia stredných škôl, dávajte si veľký pozor na demagóga Pavla Struhára

Šíri demagógiu pomocou učebnice určenej pre pedagógov stredných škôl.

Demagógia je forma propagandy, ktorú možno charakterizovať ako predstierané zdôvodňovanie ideológie argumentmi, s cieľom získať pre ideológiu čo najviac prívržencov. Demagógia je aj synonymom hrubej propagandy, neštítiacej sa ani veľkého množstva lží. Pri demagogickej argumentácii sa používajú prevažne zdanlivo racionálne, zdanlivo logické argumenty. Na šírenie svojich názorov demagógovia veľmi často zneužívajú neochotu väčšiny ľudí myslieť, čo im potom umožňuje dopúšťať sa aj hrubých prehreškov voči logike. Inštruktívne príklady demagógie predstavujú prejavy politikov, ktoré často obsahujú zámerné lži (ako poučný príklad môže poslúžiť Hitlerov Mein Kampf), či úvahy niektorých učených teológov (vzorovým príkladom je Summa Theologiæ svätého Tomáša Akvinského).“ Adam Roman, Definície dôležitých pojmov.

Katedra politológie Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne vydala v roku 2017 učebnicu s názvom „Prevencia nenávistných a extrémistických prejavov v školskom prostredí“.

Učebnica“ je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotácie na rok 2017 na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie.

Medzi autormi je Mgr. Pavol Struhár, PhD. (1. a 3. kapitola).

ISBN 978-80-8075-768-7
EAN 9788080757687

Na strane 68 Pavol Struhár uvádza:

3.3.2 Ľavicové radikálne a extrémistické občianske združenia

„Na ľavicovej scéne, na rozdiel od tej pravicovej, výraznejšie nepôsobí žiadne registrované radikálne alebo extrémne ľavicové občianske združenie. Je to spôsobené najmä rôznym charakterom nestraníckeho ľavicového a pravicového extrémizmu na Slovensku. Mimostranícka radikálna či extrémistická ľavicová scéna je totiž v porovnaní s pravicovou alternatívou častejšie tvorená intelektuálmi, ktorí sa neangažujú formou verejných akcií, ale skôr vedú rôzne diskusné kluby alebo sa venujú publikačnej činnosti (napr. Humanisti.sk, DAV DVA).“

Nuž, platí: „Komu niet rady, tomu niet pomoci.“

Neviem, čo si Pavol Struhár prečítal na portáli Humanisti.sk®, že mal nutkanie spomenúť v tzv. „učebnici“ pre pedagógov stredných škôl v reči o ľavicovom extrémizme práve tento portál. Vychádzam z toho, že portál má dobrú pozíciu vo vyhľadávači od Google, takže nejako takto mohol natrafiť aj Pavol Struhár na stránku Humanisti.sk.

A čo videl? Videl zopár článkov od občianskeho združenia DAV DVA, O.Z. (IČO: 50504487). Alebo ho možno iritovali články od Priamej akcie.

To Struhárovi stačilo na to, aby portál Humanisti.sk® zaradil do ľavicového extrémizmu. Je to však slepé videnie skutočnosti. Portál Humanisti.sk® sa venuje uverejňovaniu článkov, o ktorých si myslím, že by si ich humanisti mali prečítať. Na portáli sú ako ľavicové, tak i pravicové názory. V širokom spektre.

Jeden primitívny komunista (Kasafran) ma dokonca nazýva „neoliberálnym sionfašistom“. (Sic!)

Pedagóg, pedagogička, mysli! Utvor si vlastný názor, či portál Humanisti.sk® patrí do ľavicového extrémizmu. Nedajte sa opiť rožkom „treťotriedneho manažéra kvality“ Pavla Struhára.


Autor: Ján Parada.

Nadväzujem na článok DAV DVA reaguje na lživé a nepodložené obvinenie Pavla Struhára.

Jedna odpoveď na “Pedagógovia stredných škôl, dávajte si veľký pozor na demagóga Pavla Struhára”

Pavol Struhár, a jemu podobní, by si mali všímať aj tzv. liberálov, ktorí priamo podporujú napríklad prezidentku Čaputovú, a teda aj oficiálnu štátnu doktrínu Slovenskej republiky.

Ukážkovú nenávisť poskytuje prípad akéhosi Emila Hodála, ktorý sa skutočne zákerne vyhráža ľuďom smrťou.

Ja neverím tomu, akí hlúpi a nevzdelaní sú ľudia v tejto skupine. Nič neviete, ste neúspešní, a tak za svoje smutné životy viníte Ameriku, EÚ, mimovládky, aktérov, ktorí sa vaše životy snažia zlepšovať. Žijete v dierach, obliekate sa ako opice a jete veci, ktoré my bohatí dávame prasatám. Tak sa všetci radšej zabite, aby vaše hlúpe deti nemuseli robiť hanbu slušným a vzdelaným ľuďom.Za to, že žijete životy, ktoré sú horšie ako smrť, si môžete len vy sami. Vďaka Sorosovi a Denníku N má moja rodina super život, tak sa v mimovládkach zamestnajte aj vy!!!

Toto napísal predčasom (niekedy pred 20. 3. 2019) s neuveriteľnou dávkou arogancie Hodál v jednom zo svojich príspevkov v skupine „Slovenský národ, spamätaj sa!“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *