Kategórie
Tlačové správy

Slová Igora Matoviča potvrdzujú, že SaS nemôže za pád Radičovej vlády

Tlačová správa strany Sloboda a Solidarita (SaS) k tvrdeniam Igor Matoviča, že sme povalili ďalšiu vládu.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) vyzýva Igora Matoviča, aby prestal svojimi klamstvami škodiť rokovaniam o opätovnom vytvorení štvorkoalície.

„Igor Matovič si opakovane prispôsobuje realitu. Namiesto toho, aby úprimne priznal, že nezvláda svoju funkciu a odstúpil, klame a zavádza. Neplatí to len pri jeho slovách, že sme mohli vetovať jeho nezmyselný nápad, hoci predtým tvrdil presný opak, ale potvrdzuje sa to aj pri jeho výrokoch z roku 2011. Krátko po hlasovaní o dôvere vláde Ivety Radičovej hovoril Igor Matovič priamo v pléne NR SR o ‚špinavej hre Mikuláša Dzurindu‘, ktorý sa nechcel dohodnúť na kompromise. Navyše, samotný Igor Matovič nehlasoval za dôveru vláde a dokonca sa hrdo hlásil k tomu, že podporí predčasné voľby. Tento človek preto o nás nemá žiadne právo hovoriť, že ideme povaliť ďalšiu vládu. Podľa jeho vlastných autentických slov z roku 2011 sme totiž nepovalili ani tú prvú,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

Podľa podpredsedu strany Branislava Gröhlinga by sa Igor Matovič mal za svoje výroky ospravedlniť.

„Už viackrát sme boli svedkami toho, že sa minister financií ospravedlnil za hriechy, o ktorých vraj ani nevie, že spáchal. Tentoraz však existujú jasné záznamy z toho, keď Igor Matovič v roku 2011 verejne hovoril, že to nebola strana SaS, ktorá zapríčinila pád vlády. Nie je nám to príjemné, avšak lož už nie je len pracovnou metódou Roberta Fica, ale aj predsedu OĽANO. Našou snahou je pokračovanie súčasnej koalície, avšak nie s týmto človekom. Veď dokonca aj predstavitelia OĽANO priznávajú, že s povahou Igora Matoviča sa musíme len zmieriť. Aj z toho dôvodu nevidíme žiaden priestor na krok späť z našej požiadavky,“ uzavrel Branislav Gröhling.

Igor Matovič v 2011: SaS nemôže za pád Radičovej vlády.
Reakcia Branislava Gröhlinga.

Autor: SaS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *