Kategórie
Tlačové správy

V Kulturparku na vás čaká oslava leta vo veľkom štýle

Čo nás čaká v nasledujúcich mesiacoch?

Leto v Kulturparku

Košice – Aj nadchádzajúce Leto v Kulturparku prinesie veľa kultúrnych podujatí pre deti i dospelých, ponúkne pestrú paletu žánrov, privíta vzácnych hostí, spevákov, kapely, orchestre, divadelníkov, zabávačov, premietať sa budú filmy, ale nezabudlo sa ani na športové aktivity. Leto prinesie zo všetkého kúsok na spríjemnenie večerov a dní. Ponuka je naozaj bohatá a každý si príde na svoje. Od 1. júla do 4. septembra 2022 sa areál Kasární/Kulturparku zmení na zábavné centrum, kde to bude každý deň žiť.

K13 – Košické kultúrne centrá pripravili pre najmenších detské divadelné predstavenia, na ktoré sa môžu tešiť každý utorok a nedeľu predpoludním. Každú druhú nedeľu sa bude v parku cvičiť. Gro zábavy sa však bude odohrávať na veľkom pódiu, ale tiež pred vstupom do budovy Alfa oproti Pape. Všetko sa bude diať vonku.

Čo nás čaká v nasledujúcich mesiacoch? Odpoveďou sú headlineri, bez ktorých si Leto v Kulturparku ani nevieme predstaviť. Nabudí vás zraz motorkárov Čermeľský kvet. Osviežiť humorom prídu Didiana s Lujzou a ich Ladies Comedy, ale nalaďte sa tiež na Stand-up Comedy. Do Košíc sa chystá aj známa štvorica muzikantov Janoska Ensemble. Pre mladú generáciu chystá koncert WLVS live 003, vzácnymi hosťami budú Bratislava Hot Serenaders. Divadlo Kumšt Teatro sa predstaví hrou Ešte raz, ale lepšie. Vychutnáte si aj koncerty Billyho Barmana a Le Payaco, Richarda Müllera, IMT Smile, Bobana Markoviča a skupiny Vidiek, Richarda Rikkona, Barbory Piešovej, ale aj vystúpenie Kalusch Orchestra.

To všetko je len časť z toho, čo budete môcť zažiť. Po roku sa na Leto v Kulturparku vráti napríklad Slobodná Európa, budú aj Nice Day 2022, Cassovia Gypsy Fest, Večer írskej hudby, zaspievať prídu Girls from th moon, Lucia Gibarti, Basawell, Gapa & Mečiar Blues Conection, Ivana Mer, Jeno′s Brothers + Gapa a Pali Jeňo, vystúpi aj Opereta Gala. V septembri sa chystá Tunel party, Gin Fest, premietať bude Kino pod hviezdami, pobaví divadlo KĽUD predstavením Šenik v moci svatojánskej. Zdá sa to málo či veľa? Je to tak akurát. Spestrite si leto podľa vlastného výberu. Je to len na vás, čo si vyberiete.

Viac informácií sa dozviete zo stránky Leto v Kulturparku.

Leto v Kulturparku
Leto v Kulturparku
Leto v Kulturparku (august 2022)

Autorka: Mgr. Gabriela Mišurová, K 13 – Košické kultúrne centrá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *