Kategórie
Tlačové správy

Novým poslancom za stranu SaS bude Jozef Kanuščák

Tlačová správa strany Sloboda a Solidarita (SaS) k parlamentnému náhradníkovi namiesto Ondreja Dostála, ktorý sa stal štátnym tajomníkom ministerstva spravodlivosti.

Jozef Kanuščák
Jozef Kanuščák.

Pre stranu Sloboda a Solidarita (SaS) je v aktuálnej situácii prioritou stabilita vo vládnej koalícií a aj z toho dôvodu ostane Ján Rudolf na poste predsedu Správy štátnych hmotných rezerv SR. Kontinuita a odbornosť v SŠHR je v súvislosti s vojnou na Ukrajine pre nás kľúčovou podmienkou na rozdiel od mocenských bojov v koalícii. Ján Rudolf sa preto rozhodol, že si neuplatní mandát poslanca, ktorý mu vznikol po menovaní Ondreja Dostála do funkcie štátneho tajomníka ministerstva spravodlivosti.

„Za stranu SaS sa napokon mandátu ujme Jozef Kanuščák, keďže nasledujúca náhradníčka Monika Kurian (Filipová) sa rozhodla neujať mandátu, pretože prijala pracovnú ponuku od OECD. Ďakujeme jej však za jej nasadenie pre stranu, tvorbu programu a zápal pre liberálno-pravicové hodnoty. Mrzí nás, že viackrát sa meno Moniky Kurian (Filipovej) skloňovalo v masmédiách nepravdivo, ako keby bola v konflikte so stranou SaS,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *