Kategórie
Tlačové správy

Odborári by mali prestať robiť opozičnú politiku a aktívne pomáhať s utečencami z Ukrajiny

Tlačová správa strany Sloboda a Solidarita (SaS) k odmietavému postoju OZ KOVO poskytnúť ubytovacie zariadenia pre utečencov z Ukrajiny.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) vyzýva odborárov, aby prestali robiť opozičnú politiku a aktívne sa podieľali na pomoci s utečeneckou krízou.

„Považujeme za absurdné, ak sa odborári na čele s Emilom Machynom vyhovárajú, že príspevok 7 eur na noc je pre nich málo a tak odmietajú ponúknuť množstvo ubytovní, ktoré mohli pomôcť s utečencami z Ukrajiny. Jednotný majetkový fond spravuje jedenásť ubytovacích zariadení, čo predstavuje niekoľko stoviek izieb. Pomoc pre ľudí utekajúcich z vojnou zmietanej krajiny by mala presahovať politické názory jednotlivých členov odborov. Ak dokážu pomáhať súkromné osoby, hotely či neziskový sektor, nevidím žiaden opodstatnený dôvod na odmietnutie pomoci aj zo strany OZ KOVO,“ uviedol poslanec NR SR a člen Výboru NR SR pre sociálne veci Peter Cmorej.

Na rozdiel od odmietavého postoja odborárov, pristupujú ministerstvá pod stranou SaS k utečeneckej kríze z Ukrajiny zodpovedne a ochotne. Dokazuje to poskytnutie viacerých ubytovacích zariadení, ako sú napríklad kúpele Sliač, pričom sa do tejto chvíle podarilo ubytovať viac ako 300 utečencov. Navyše, ministerstvo školstva nepomáha len so začleňovaním detí utečencov do škôl, ale aj s poskytovaním priestorov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *