Kategórie
Tlačové správy

Používanie symbolu „Z“ by malo byť stíhané podľa Trestného zákona

Tlačová správa strany Sloboda a Solidarita (SaS) k výzve na prokuratúru.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) vyzýva prokuratúru a orgány činné v trestnom konaní, aby šírenie písmena „Z“, ktoré symbolizuje vojnu Ruska proti Ukrajine, stíhali podľa trestného činu rozširovania extrémistického materiálu.

„Písmeno »Z« je extrémistickým symbolom. Symbolizuje vojnu, neľudské zaobchádzanie, potláčanie základných ľudských práv a slobôd. Každý, kto šíri tento symbol, sa podľa nás dopúšťa trestného činu, pretože obhajuje a podceňuje nenávisť a násilie. Extrémistický materiál je aj v Trestnom zákone zadefinovaný ako ten, ktorý ospravedlňuje, schvaľujú, popiera alebo hrubo zľahčuje genocídu, zločiny proti mieru či zločiny proti ľudskosti alebo vojnové zločin. Považujem za nesmierne dôležité, aby prokuratúra začala okamžite konať. Pri dokázaní viny hrozí odňatie slobody až na dva roky. Zastavme vojnu a aj jej akúkoľvek podporu,“ vyzval poslanec NR SR za SaS Miroslav Žiak.

2 odpovede na “Používanie symbolu „Z“ by malo byť stíhané podľa Trestného zákona”

Dobrý článok v denníku Pravda.

Vojenskí experti sa zhodujú, že písmeno Z v prvom rade slúži ruskej armáde, aby dokázala rozpoznať vlastné sily a omylom nezabila svojich vojakov, pretože Ukrajinci používajú veľa vojenskej techniky rovnakej výroby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *