Kategórie
Tlačové správy

Podieľame sa na záchrane ježov

V krátkom časovom slede sme zachránili až tri jedince.

Ježko

Len nedávno sme vám priniesli článok o zimnej hibernácii ježov vo voľnej prírode. Poukázali sme na nebezpečenstvo, ktoré na tieto milé stvorenia najmä v období pred príchodom zimy číhajú. Podstatou nášho článku, uverejneného v uplynulom mesiaci bola výzva, ako podať pomocnú ruku týmto živočíchom. Vo väčšine prípadov sa ježovia nezaobídu bez ľudskej pomoci. V prípade, že je človek voči tomuto problému ľahostajný, dochádza k početnému úhynu ježov.

Spoznať jedinca, ktorý potrebuje pomoc je vo väčšine prípadov jednoduché. Stačí, ak v čase hibernácie zbadáte ježka voľne sa pohybovať po dennom svetle a okamžite viete, že niečo nie je v poriadku. A vtedy je ľudská pomoc nevyhnutná.

Národná zoologická záhrada Bojnice sa každoročne podieľa na záchrane ježov. V polovici novembra prijala do svojej karanténnej stanice krásnu dvojicu, ktorá bola zachránená z prírody ľuďmi, ktorým nebol ich osud ľahostajný. Následne ich odovzdali zoológom v Bojniciach. Tí vedia, ako sa o ich prežitie postarať a dnes sa obaja tešia dobrému zdraviu.

Neprešiel ani mesiac a my vám prinášame ďalšiu radostnú správu. V rehabilitačnej stanici bojnickej zoo zvíťazil boj nad ťažkými zraneniami ďalší samček, ktorý skončil ešte v auguste pod kolesami kosačky. Jeho zdravotný stav bol veľmi vážny a dlho nebolo zrejmé, či sa z týchto zranení dostane. Dnes sa už ale dá hovoriť o tom, že svoj boj vyhral a úspešne sa vrátil späť do voľnej prírody.

Národná zoologická záhrada Bojnice

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *