Kategórie
Tlačové správy

CykloDobro 2021

1. – 3. október.

CykloDobro 2021

Košice – OZ okolo a Cyklokoalícia Košice od 1. do 3. októbra budú skladať a opravovať bicykle z nepotrebných cyklodielov. Akcia sa bude konať už po tretíkrát, tentoraz v priestoroch kultúrno-komunitného centra Výmenník Važecká. Skupina cyklonadšencov si za cieľ dala poskladať čo najviac bicyklov pre ľudí zo sociálne slabších pomerov.

Bicykel ako jeden z najlepších dopravných prostriedkov v meste je nástrojom zábavy, športu, priateľstva a symbolom slobody. V našom okolí existuje veľa ľudí, ktorí si mnohé z týchto vecí nemôžu dovoliť a práve pre nich sme túto akciu pripravili.

Prvé CykloDobro sa začalo písať a konať v roku 2019, vďaka ktorému sme v tom roku získali cenu Európsky týždeň mobility Slovensko v kategórii „Originálna aktivita“. Odvtedy sme poskladali približne 30 bicyklov, ktoré sme darovali pre ETP Slovensko a Oáza – nádej pre nový život, n.o.

„V pivniciach a garážach často odkladáme staré bicykle v rôznom štádiu rozkladu a poškodenia. Nechýba veľa a bicykel môže znova fungovať. Preto sme už tretí rok po sebe vyzvali všetky cykloshopy a cyklodielne, aby nám pomohli dať dokopy čo najviac pojazdných bicyklov. Bicykle potom darujeme tým, ktorí ich najviac potrebujú,“ povedal Adrián Chreň z Cyklokoalície Košice.

Podujatie CykloDobro sa uskutoční od 1. do 3. októbra v čase od 16.00 do 22.00 vo Výmenníku Važecká. Súčasťou bude jazda mestom a komunitný koncert.

„Tešíme sa, že o udalosť CykloDobro je čoraz väčší záujem zo strany obyvateľov Košíc. Nasvedčuje tomu aj fakt, že počas posledného septembrového týždňa prebiehala zbierka bicyklov a náhradných dielov, do ktorej sa zapojila práve verejnosť,“ povedal Juraj Senič z OZ okolo.

Tento rok podujatie podporia cykloservisy Dutch Bikes a City Bike Shop. Prevádzka, ktorá vyskladá najviac bicyklov získa titul Cyklodobroš roka a odnesie si putovnú trofej, ktorou sa môže pýšiť. CykloDobro bude ukončené prezentáciou vyskladaných bicyklov a odovzdaním trofeje výhercovi.

Podrobný harmonogram a všetky ďalšie informácie nájdete vo facebookovej udalosti.

Podujatie sa uskutoční v režime OTP.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *