Kategórie
Tlačové správy

Miroslav Žiak sa obrátil na parlamentný výbor pre aktivity poslancov Blahu a Tarabu

Tlačová správa poslanca SaS Miroslava Žiaka, ktorý reaguje na spor o horalky a aktivity poslancov Blahu a Tarabu. Poslanec SaS Miroslav Žiak dal podanie na začatie konania voči poslancom Ľubošovi Blahovi a Tomášovi Tarabovi.

Poslanec za SaS Miroslav Žiak sa obrátil na Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií, aby rozhodol, či poslanci Ľuboš Blaha a Tomáš Taraba neporušili ústavný zákon o ochrane verejného záujmu a aby im prípadne následne uložil pokutu vo výške dvanásťnásobku ich mesačného platu.

„Poslanci sú verejní funkcionári a ako takí majú presadzovať a chrániť verejný záujem. Verejný, nie svoj osobný. Na reklamu – a ani na antireklamu – nesmú používať svoje meno a tvár. To, čo Blaha a Taraba robili počas „horalkovej kauzy“ bola antireklama celkom ukážková,“ komentuje svoje podanie Miroslav Žiak.

Z účtov na sociálnych sieťach oboch spomínaných poslancov je zjavné, že šírili negatívnu reklamu.

„Podľa názoru právnikov, s ktorými komunikujem, Blaha aj Taraba prezentovali averziu k produktom spoločnosti I.D.C. Holding. Ľuboš Blaha sušienky hádzal do smetného koša, obaja vyzývali na bojkot a nekupovanie konkrétnych produktov. Ľuboš Blaha aj Tomáš Taraba tak prezentovali svoj osobný názor na tému očkovania proti ochoreniu COVID–19 v súvislosti s negatívnou reklamou produktov Pečivární Sereď, využili teda svoju osobu, meno a priezvisko a fotografie na negatívnu reklamu ich produktov. Mám za to, že prezentovali svoj osobný záujem, a to najmä s cieľom získať politické body,“ uzavrel Miroslav Žiak.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *