Kategórie
Tlačové správy

Pri Hornáde budú Košičania odstraňovať invázne rastliny

Invázne rastliny sú čoraz väčším problémom naprieč Európou. Výnimkou nie sú ani Košice. Riešenie však nie je jednoduché napriek tomu, že vlastníci pozemkov majú povinnosť invázne rastliny likvidovať. Tie však rastú rýchlosťou až meter za mesiac a systematické riešenie zatiaľ neexistuje. Tieto problémy sa rozhodli riešiť dve košické občianske združenia, ktoré sa rozhodli spojiť svoje sily.

„Rozhodli sme sa upozorniť na túto tému usporiadaním brigády, na ktorej budeme odstraňovať invázne druhy rastlín z brehu Hornádu. Hornád a jeho okolie, má pre Košice veľký význam. Je škoda, že jeho okolie je nevyužité. Pri Dunaji v Bratislave alebo pri Vltave v Prahe je vybudovaná infraštruktúra, vďaka ktorej sa tieto vodné toky stáli dominantou daných miest. Hornád v tomto porovnaní pôsobí zanedbane,“ povedal Matej Kundrát, predseda OZ LiKE – Máme radi Košice!

Témou inváznych rastlín sa dlhodobejšie zaoberá občianske združenie GREEN Society, ktoré na účel sobotnej udalosti získalo finančné prostriedky zo zelenej výzvy mesta Košice. Vďaka tomu bude na akcií zabezpečené občerstvenie, ako aj nástroje na prácu.

Začíname v sobotu 7. 8. o 9.30 na parkovisku pri brehu Hornádu – oproti súdkom. Podrobnejšie informácie nájdete na sociálnych sieťach občianskych združení GREEN Society a LiKE – Máme radi Košice! Alebo na webovej stránke www.ozlike.sk.

Odkaz na udalosť: Odstránenie inváznych rastlín a obnova ekosystému pri Hornáde.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *