Kategórie
Tlačové správy

Podporíme zefektívnenie pomoci pre poľnohospodárov

Tlačová správa strany Sloboda a Solidarita (SaS) k aktuálnym problémom v poľnohospodárstve.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) je pripravená podporiť zjednodušenie a zefektívnenie byrokracie pri schvaľovaní projektov predložených pre našich poľnohospodárov. Zdĺhavý schvaľovací proces brzdí agrosektor v konkurencii s inými členskými krajinami. Prejavuje sa to aj v zastaralých technológiách a ich nedostatku. Mnohí naši poľnohospodári nemajú techniku, kombajny na žatvu, traktory a ďalšiu techniku. Musia si ju objednávať a platiť u externých firiem.

„Poľnohospodári sa dlhodobo sťažujú na skostnatelý systém, pretože od podania projektu na základe výziev a schválenia ubehnú aj roky. Na konci zdĺhavého procesu sa niekedy dočkajú nulovej podpory a nedostanú nič. Podmienky na prerozdeľovanie podpory majú však všetky členské krajiny rovnaké,“ povedala Jarmila Halgašová, poslankyňa NR SR a tímlíderka SaS pre pôdohospodárstvo.

Zjednodušenie a odstránenie zbytočnej byrokracie je podľa SaS pritom jednou z úloh programového vyhlásenia vládnej koalície.

„Sme pripravení rokovať a podporiť zmenu pravidiel, ktoré našim poľnohospodárom pomôžu. Podporíme každé dobré opatrenie pána ministra Vlčana v tejto oblasti. Ak odstránime zbytočné prekážky a aj korupciu, ktorá roky v rezorte fungovala, môže to mnohým našim poľnohospodárom významne pomôcť,“ uviedla Jarmila Halgašová.

V zahraničí sú podľa nej rôzne modely fungovania technologického parku, niektorí poľnohospodári majú svoju vlastnú techniku, no funguje tiež spoločne využívaný technologický park, stroje poľnohospodári nevlastnia, ale si ich požičiavajú.

„Sme otvorení všetkým možnostiam, ktoré spružnia a zmodernizujú procesy v agrosektore,“ dodala Halgašová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *