Kategórie
Humanistická pomoc Humanizmus Tlačové správy

Pomôžte obetiam tornáda na Morave

Moravu zasiahlo extrémne počasie. Búrky a tornádo zničili domovy, zanechali po sebe obete na životoch aj desiatky zranených. Pomôžme rodinám v ťažkej situácií čím skôr.

Človek v ohrození, n.o.

Večer 24. júna 2021 sa Moravou prehnalo pustošivé tornádo a prudké búrky. Živel po sebe zanechal zničené domovy, cesty, zranených ľudí aj obete na životoch. V ťažkej situácii chceme pomôcť čo najskôr. Pridajte sa k pomoci.

Obrovské materiálne škody, zranení ľudia aj obete na životoch

V tejto chvíli na mieste prebieha humanitárna pomoc zasiahnutým obyvateľom. V prvom rade je potrebné zabezpečiť ochranu ich zdravia. V ďalších dňoch sa ukáže rozsah spôsobených škôd.

Na okamžitú pomoc sme vyčlenili z Klubu priateľov prvých 20 000 eur. Fond pomoci Klubu priateľov slúži práve aj pri takýchto náhlych katastrofách, aby mohla prvá pomoc obetiam prísť rýchlo. Ďakujeme všetkým pravidelným darcom, že svojimi darmi nám umožňujú konať hneď.

Pomoc bude potrebná okamžite pri odstraňovaní škôd na majetku a opravách bývania rodinám, ale aj dlhodobo. Ľudia, ktorí prepadnú sitom pomoci, ohrozené skupiny ako seniori alebo osamelé matky, rodiny s problémami budú potrebovať na spamätanie sa z dôsledkov katastrofy pomoc aj dva-tri roky.

Pomoc budeme koordinovať so sesterskou organizáciou Člověk v tísni. Na miesto vyslali koordinátora, ktorý zisťuje rozsah škôd a možnosti pomoci.

Chcem pomôcť obetiam tornáda

Foto:

Škody po tornáde
Škody po tornáde
Škody po tornáde

Kam smerujú vaše dary

Keďže škody aj dopad je obrovský, na pomoc sa spojili viaceré mimovládne organizácie, nadácie a nadačné fondy. Spoločnou koordináciou ľudí aj prostriedkov sa pomoc navýši.

Ako sú využívané vaše dary:

  • 150 000 českých korún postihnutým domácnostiam, ktoré použijú na opravy zničených domov a zaistenie základných potrieb, ktoré sú najakútnejšie
  • 3 milióny českých korún je čerpaných od začiatku katastrofy na nákup materiálov, ktoré ľuďom pomáhajú s odstraňovaním prvotných škôd
  • v ďalšej fáze budeme skúmať špecifické potreby tých, ktorý potrebujú pomoc navýšiť, prepadli sitom pomoci alebo potrebujú dlhodobú pomoc

Na Moravu sme vyslali dvoch humanitárnych pracovníkov zo Slovenska, ktorí budú pomáhať v teréne s koordináciou pomoci.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *