Kategórie
Tlačové správy

Exšéf policajnej inšpekcie Szabó kúpil 3-izbový byt v Petržalke za 1 476 €

Pred 5 rokmi predala Petržalka exšéfovi policajnej inšpekcie p. Szabóovi 3-izbový byt za 1 475,54 €. Pritom hodnoty takýchto bytov v tom čase boli okolo 100 000 €.

Aj na základe tejto informácie som ako poslanec požiadal vedenie mestskej časti Petržalka o spracovanie materiálu, koľko takto bytov a za akých podmienok (a cien) bolo za ostatných 10 rokov predaných do súkromného vlastníctva. A koľko bytov za 10 rokov a za aké ceny bolo prenajatých rôznym štátnym úradom (sudcom, prokurátorom, policajtom a pod).

Keď pred týždňom priniesli Hospodárske noviny informáciu, že sa exšéf policajnej inšpekcie Szabó dostal za zvláštnych okolností k bytu v Petržalke, tak ma to ako petržalského poslanca naozaj silno nahnevalo. Nie je to len pre mimoriadne nízku cenu, ale aj preto, lebo sa práve intenzívne s vedením mestskej časti venujeme mestskočastnému nájomnému bývaniu v Petržalke.

Dôvod je, že len s komplikáciami ako verejná inštitúcia v Bratislave vieme konkurovať súkromnému sektoru v oblasti platov pri vybraných profesiách. A častou reakciou potenciálnych zamestnancov je, že či nevieme poskytnúť aj mestský byt.

„Preto v časoch, kedy nemáme byty pre učiteľov a učiteľky, kuchárov a kuchárky, záhradníkov či záhradníčky či iné potrebné profesie sa dozvieme o tom, že sa tu pred pár rokmi predávali byty za cenu 1 metra – tak toto je priam nehoráznosť!“ uviedol Pavol Škápik, predseda poslaneckého klubu Team Vallo.

Ale prejdime si históriu tejto absurdity, p. JUDr. Szabóovi bol v roku 2013 daný do nájmu 3-izbový byt na Kapicovej ulici na základe odporúčania generálneho riaditeľa sekcie kontroly a inšpekčnej služby MV SR. V roku 2016 mu bol tento byt prevedený do vlastníctva. Cena komplet bytu vrátane spoluvlastníckeho podielu na spoločných častiach, spoločných zariadeniach domu, príslušenstve a nebytovom priestore a spoluvlastníckeho podielu na pozemku bola stanovená vo výške 1 475,54 €!

V tom čase bola priemerná predajná cena na Kapicovej ulici pritom 1 480 € za 1 meter štvorcový…

„Teda byt za 100 000 € si p. JUDr. Szabó kúpil lacnejšie ako jeho susedia kúpili 1 meter svojho bytu. Zdá sa vám to normálne? Mne nie,“ doplnil Škápik.

Pritom súčasné hodnota podobných bytov v danej lokalite je okolo 180 000 €.

„Aj na základe tohto som požiadal vedenie mestskej časti o spracovanie materiálu – zoznamu, koľko takto bytov a za akých podmienok (a cien) bolo za ostatných 10 rokov predaných do súkromného vlastníctva. A koľko bytov za 10 rokov a za aké ceny bolo prenajatých rôznym štátnym inštitúciám (sudy, prokuratúra, polícia, ministerstva a pod.),“ uzavrel Pavol Škápik.


Pavol Škápik
predseda poslaneckého klubu Team Vallo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *