Kategórie
Tlačové správy

Projekt „Od začiatku v dobrých rukách“

V rámci programu Spoločenská zodpovednosť.

Miško

Tento týždeň sme pomohli dvojročnému Miškovi, ktorý od narodenia bojuje s rázštepom chrbtice spojeným s hydrocefalom Vďaka projektu „Od začiatku v dobrých rukách“ a finančnej pomoci vo výške 2 500 eur absolvuje Miško špeciálne terapie a rodine pomôže aj palivová karta. Ďakujeme, že spolu s nami pomáhate, kúpou plienok Lupilu, vážne chorým detičkám.

„Michal, ktorému hovoríme Miško, sa narodil s diagnózou rázštep chrbtice, pri ktorej je poškodená hlavne motorika nôh, a ktorá je spojená aj s hydrocefalom. Našťastie u Miška ide len o trojkomorový hydrocefalus. Bol operovaný hneď po narodení a potom ešte dvakrát. O tom, že bude mať Miško rázštep chrbtice, sme sa dozvedeli až po jeho narodení. Bol to strašný šok, keď nám lekár oznámil, že ide o diagnózu nezlučiteľnú so životom,“ začína príbeh Miškova mamina.

Ani lekári na neonatologickom oddelení, kde s Miškom mamina ležala, nedávali rodičom veľkú nádej.

„Bolo to veľmi ťažké obdobie, ale Miško je veľký bojovník. Od začiatku sa mal veľmi k svetu a stále je veľmi húževnatý, čo aj nám dodáva silu ísť ďalej. Museli sme sa s tým naučiť žiť, prijať ho takého, aký je a hlavne ho milovať,“ pokračuje.

Rodičia chodia s Miškom na pravidelné kontroly k rôznym špecialistom do rôznych miest, cvičili s ním denne Vojtovu metódu a v súčasnosti viac prešli na Bobath koncept. Navštevujú aj hodiny rehabilitačného plávania a ak sa dá, chodia so synčekom aj na rehabilitačné pobyty.

„Zakúpili sme mu rehabilitačný stôl, valec, lopty a podložku na cvičenie. Miško pekne napreduje prevaľuje sa, sedí, plazí sa, vie sa vzoprieť na štyri. Štvornožkuje s pomôckami a stojí na ortézkach. Pekne súvisle rozpráva, dokáže sa hrať, je vnímavý, veselý a veľmi milý. Sme radi, že ho máme,“ píše o Miškovom napredovaní mamina.

Rodičia by so synčekom radi absolvovali podanie kmeňových buniek, ktoré by malo zlepšiť motoriku jeho nôh.

„Zdravotná poisťovňa však tento zdravotnícky úkon neprepláca a tak to musíme financovať z vlastných zdrojov. Po podaní kmeňových buniek je dôležitá intenzívna rehabilitácia, ktorú nám lekári odporúčali, no táto sa vykonáva v rôznych súkromných centrách či už u nás alebo v zahraničí a tiež nie je hradená poisťovňou. Čaká nás s Miškom fyzicky, psychicky a finančne náročné obdobie cvičenia a rôznych pobytov, ktoré mu pomôžu napredovať. Keďže bývame v malom meste na východe Slovenska, v ktorom nemáme potrebných špecialistov, všade cestujeme autom. Naším snom je vidieť Miška chodiť a veríme, že aj za vašej pomoci sa tento náš sen splní,“ uzatvára mamina.

Ďakujeme, že aj vy pomáhate tým, ktorí to najviac potrebujú. V rámci projektu „Od začiatku v dobrých rukách“ venujeme za každé predané balenie plienok značky Lupilu 10 centov na pomoc vážne chorým deťom vo veku do troch rokov. Každý týždeň takto podporíme jedno dieťa podľa jeho potrieb.

Lupil

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *