Kategórie
Tlačové správy

Petržalské langoše či viedenský rezeň? Aj za toto môžete hlasovať v rámci nových špakohltov

Na viaceré frekventované miesta pribudli v týchto dňoch v Petržalke tzv. „špakomaty“, teda špeciálne koše na cigaretové ohorky.

Môžete sa s nimi stretnúť napr. na Hrobákovej, Osuského, Beňadickej, v Ovsišti či na veľmi frekventovanej križovatke cyklistickej, MHD či pešej dopravy na Farského – pred Galériou Kontajner. Ide o zaujímavú inováciu, ako hravou formou košov bude verejný priestor bez ohorkov a súčasne sa môžeme od Petržalčanov dozvedieť, čo by si pri niektorých rozhodnutiach vybrali. A čo by ste sa opýtali vy?

Cigaretové ohorky sa stali nedobrou súčasťou nášho koloritu verejného priestoru. Nájdeme ich rôzne po zemi a najmä na frekventovaných miestach či v blízkosti zastávok mestskej hromadnej dopravy je boj s nimi priam nekonečný.

Aj preto na viacerých frekventovaných miestach, resp. v okolí zastávok mestskej hromadnej dopravy v týchto dňoch pribudli tzv. „špakomaty“.

„Verejný priestor je nás všetkých a preto ja aj s kamarátmi a susedmi pravidelne organizujeme rôzne smeťozberné prechádzky, aby sme mali Petržalku bez odpadkov. Preto doplnenie týchto špeciálnych košov na cigaretové ohorky som si zobral za svoje a pilotne som ich v spolupráci s oddelením životného prostredia z poslaneckej priority zakúpil,“ uviedol Pavol Škápik, predseda klubu Team Vallo.

S týmito piatimi inovatívnymi košmi sa môžete stretnúť v rôznych častiach Petržalky. Jeden nájdete na Hrobákovej, ďalší na Osuského či v Ovsišti alebo na Beňadickej pri cyklostojanoch. Piaty nájdete na Farského – pred Galériou Kontajnér, kde sa stretávajú petržalskí cyklisti, peší, či nastupujúci na mestskú hromadnú dopravu. Práve na tomto mieste boli niekoľkokrát organizované ohorkové smeťozbery, preto takéto umiestnenie špakomatu bude určite veľkým prínosom.

Ide o zaujímavú inováciu, ako hravou formou zberu odpadkov – cigaretových ohorkov bude krajší verejný priestor a súčasne môže Petržalčania hlasovať o rôznych veciach. Koho by ste volili? Matúša Valla alebo Roberta Fica, alebo komu fandíte FC Petržalka či Slovan Bratislava. Aj na toto sa vás môžu teraz v rámci špakomatov pýtať.

„Chcel by som aj takto vyzvať Petržalčanov. Napíšte mi na facebook či mailom, aké otázky by ste do hlasovacích špakomatov doplnili a o čom by ste takouto priamou formou chceli hlasovať?“ vyzýva obyvateľov Petržalky poslanec Pavol Škápik.

Aj pri týchto košoch sa ukazuje význam vlastného komunálneho podniku a jeho zamestnancov. Lebo na inštaláciu košov nebolo potrebné drahé obstaranie súkromnej firmy, ale využili sa interné kapacity odborníkov z komunálneho podniku.

„Práve spolupráca oddelenia životného prostredia a referátu správy verejných priestranstiev splnila môj sen obohatiť Petržalku o túto zaujímavú formu košov,“ uzavrel Pavol Škápik.

Už dlhšie obdobie sa so špakohltmi môžete stretnúť v Rusovciach, kde ste mohli odpovedať na otázky spojené s tým, či na nový rok prestanete fajčiť alebo budú ľudia špakohlt používať.

Foto:

Špakomat
Špakomat
Špakomat
Špakomat

Jedna odpoveď na “Petržalské langoše či viedenský rezeň? Aj za toto môžete hlasovať v rámci nových špakohltov”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *