Kategórie
Tlačové správy

Odmietame prekrútenie diskusie o rekonštrukcii vlády

Reakcia strany Sloboda a Solidarita (SaS) na facebookové statusy Igora Matoviča.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) odmieta prekrútenie diskusie o rekonštrukcii vlády na to, že nám nejde o zdravie a životy ľudí. Kritika SaS nestojí na vakcíne Sputnik V a ani pochybnom nákupe či tlačovej besede predsedu vlády a ministra zdravotníctva, ale na neudržateľnom štýle vládnutia Igora Matoviča.

„Je absurdné, aby sme boli namiesto konštruktívnej diskusie o rekonštrukcii vlády svedkami neustálych útokov a prekrúcania. Igor Matovič svojou rétorikou poštval proti sebe všetkých – koaličných partnerov, prezidentku, starostov a primátorov, odborníkov či veľkú časť verejnosti. Takto to predsa nemôže pokračovať. Sme najhorší na svete v úmrtiach na COVID-19 na počet obyvateľov. Igor Matovič však aj teraz citovo vydiera občanov, keď tvrdí, že len jemu ide o životy a všetci sú proti nemu. Nie je to pravda a vie to každý, kto dokáže prijať kritiku či názor druhého,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

2 odpovede na “Odmietame prekrútenie diskusie o rekonštrukcii vlády”

A čo píše Matovič? SPUTNÍK AKO ZBRAŇ

Naši koaliční partneri tretí deň tvrdia, ako veľmi zle sme s Marekom zhrešili, keď sme malým-veľkým zázrakom dohodli dodávku 2 miliónov vakcín na Slovensko.
Vraj Rusi použijú Sputnik V ako geopolitickú zbraň na hybridnú vojnu … Rusi nerobia nič … a naši partneri nasadili Sputnik V ako najťažšiu zbraň na rozbitie vlastnej vlády.
Prosím, uvedomme si každý, že ľudia zomierajú a majú právo na to, aby sme chránili ich životy. Covid nemá svoju obľúbenú svetovú stranu a rovnako ju nemá ani liek.
Sputnikom sa zaočkujú len tí, ktorí chcú a preto zneužívať dovoz vakcíny a moju prítomnosť na košickom letisku ako dôvod na pád vlády, je mimoriadne zvláštne.
11 mesiacov obhajujem nepopulárne a ťažké rozhodnutia, ktorých cieľom je chrániť životy a zdravie ľudí. 11 mesiacov mi v tom opakovane pre percentá obľuby podrážajú nohy ľudia, od ktorých by som skôr očakával podporu.
Rovnako ťažké bolo rozhodnutie Sputnik kúpiť, ale nikdy som v ňom nezaváhal a ani neobanoval, že som to spravil … lebo mi ide o jediné … o zdravie a životy ľudí, ktorí sa na našu pomoc spoliehajú. http://www.facebook.com.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *