Kategórie
Tlačové správy

Referendum 2021

Vážení občania Slovenskej republiky,

naša vlasť sa po približne roku pôsobenia súčasnej vlády ocitla v najhlbšej kríze od druhej svetovej vojny. Nezvládnutie pandémie si vyberá krutú daň v podobe tisícov ľudských životov a miliardových škôd v slovenskej ekonomike.

Referendum 2021

Vládna koalícia ponúka Slovensku len nekončiaci chaos, zmätok a amaterizmus, kvôli ktorým sa vytratila akákoľvek dôvera občanov vo vládnu moc. Odchod takejto vládnej koalície je v tejto situácii nevyhnutným riešením, ak sa má zabrániť ďalším zbytočným obetiam na životoch a obrovským hospodárskym škodám.

Slovensko potrebuje kompetentnú a dôveryhodnú vládu, ktorá vyvedie krajinu z krízy. V situácii, kedy vládna koalícia odmieta vyvodiť zodpovednosť za svoje zlyhania, sú jediným riešením predčasné parlamentné voľby. Sú naplnením demokratických práv občanov Slovenskej republiky a prejavom suverenity ich moci, pretože táto moc pochádza z ľudu. Občania majú právo rozhodnúť o tom, kto má v tejto krízovej situácii ich dôveru a komu zveria mandát na riadenie Slovenskej republiky v súlade s jej demokratickým a ústavným zriadením.

Preto sa viaceré politické strany, spoločenské, profesné organizácie i zástupcovia tretieho sektora rozhodli vypočuť volanie občanov po zmene a podieľať sa na príprave petície za vypísanie referenda o predčasných parlamentných voľbách. Každý občan Slovenskej republiky dostáva touto petíciou možnosť vysloviť svoj názor a požiadať o vypísanie takéhoto referenda.

V demokratickej spoločnosti nikto nemôže uprieť ľuďom právo vysloviť svoj názor. A už vôbec nie názor na takú závažnú otázku, kto má mandát od občanov na spravovanie vecí verejných. Ak vláda Slovenskej republiky koná proti záujmu občanov, je právom i povinnosťou ľudí zbaviť takúto vládu svojho poverenia a vyžiadať si vládu novú.

Petičný výbor petície
za vypísanie referenda

Na stránke www.referendum2021.sk nájdete petičný hárok, ktorý si môžete stiahnuť, vytlačiť, vypísať a poslať na adresu uvedenú nižšie, prípadne na adresu organizácií, ktoré sa budú na petícii podieľať.

Adresa:

Referendum 2021
P. O. BOX 812 08
Bratislava 811 08

Vyjadrením vášho názoru a občianskeho postoja je každý jeden hárok, či už na ňom bude jeden podpis alebo desať. Ak nájdete na tento krok podporu vo svojej rodine, medzi priateľmi, či vo vašom pracovnom okolí, môžete osloviť s ponukou na podpis aj ich. Samozrejmosťou však musí byť dodržiavanie všetkých platných hygienických opatrení.

Stiahnuť petičný hárok

Určená osoba na zastupovanie v styku s orgánmi verejnej moci:

Ervin Erdélyi
Buzalkova 13
831 07 Bratislava

E-mail: info@referendum2021.sk
Web: www.referendum2021.sk

2 odpovede na “Referendum 2021”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *