Kategórie
Tlačové správy

Pokračujeme v budovaní štátneho IT, hľadáme kvalitných odborníkov

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR) pokračuje v transparentnom obsadzovaní pracovných pozícií. Tentoraz hľadá kvalitného kandidáta na dôležitý IT post – na pozíciu generálneho riaditeľa sekcie informačných technológií verejnej správy (SITVS). Je to mimoriadne dôležitá sekcia, ktorá má zásadný vplyv na kvalitu štátneho IT. Okrem toho vybuduje MIRRI SR aj kompletne nový tím IT odborníkov práve pod SITVS.

„Na budovaní kvalitného a transparentného štátneho IT nám mimoriadne záleží. Dokazujeme to mnohými opatreniami, ktoré postupne zavádzame. Dôležití sú však aj ľudia, ktorí dokážu štátne IT zodpovedne riadiť. V štátnom IT potrebujeme kvalitných a skúsených manažérov so zanietením meniť veci k lepšiemu,“ povedala vicepremiérka a ministerka pre informatizáciu Veronika Remišová.

Pozícia generálneho riaditeľa SITVS si vyžaduje dlhoročnú prax v IT sektore a zároveň manažérske skúsenosti a schopnosti. Určujúce sú tiež analytické, koncepčné a strategické myslenie, ako aj predstava, ako štátne IT neustále rozvíjať a posúvať vpred tak, aby kvalitne slúžilo občanom. Kandidáti sa môžu hlásiť do 1. februára 2021. Vzhľadom na aktuálnu situáciu spojenú s pandémiou COVID-19 sa môže proces výberu mierne upraviť, o čom bude rezort kandidátov včas informovať. Dátum prihlasovania sa do výberového konania je však fixný.

Generálny riaditeľ sekcie informačných technológií verejnej správy koordinuje architektúru informačných systémov celej verejnej správy, tvorbu metodík a usmernení pre e-Government, ako aj vydávanie štandardov pre IT systémy verejnej správy. Rovnako sleduje stav a hodnotí rozvoj informatizácie našej spoločnosti a informačných technológií. Okrem toho usmerňuje a schvaľuje koncepcie rozvoja IT, koordinuje správu domény .sk a budovanie IT systémov na národnej, ako aj na medzinárodnej úrovni. Informácie o výberovom konaní nájdu záujemcovia na stránke Slovensko.sk.

Zároveň je na ministerstve pod sekciou informačných technológií verejnej správy pripravené vytvorenie kompletne nového tím IT odborníkov. Ten bude riadiť rozvoj a prepojenie kľúčových IT systémov tak, aby ľudia vybavili so štátom všetko, čo potrebujú rýchlo, jednoducho a plynulo. Práca tohto tímu zásadne zmení komunikáciu štátu s občanmi a jeho členovia tak budú môcť priamo formovať kvalitnejšie a efektívnejšie služby štátu pre všetkých.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *