Kategórie
Tlačové správy

Európska noc výskumníkov 2020

Veda bez hraníc.

27. 11. 2020

Pandémia koronavírusu, ktorá zasiahla celú Európu, sa nevyhla ani organizácii Európskej noci výskumníkov (ENV). V dôsledku toho sa po prvýkrát od svojho vzniku namiesto posledného septembrového piatku festival vedy v celej Európe uskutoční 27. novembra 2020 a v zmenenom formáte.

Aj tento rok chceme pripraviť pútavý program pre čo najširšie publikum, preto presúvame naše aktivity do online priestoru a do škôl po celom Slovensku a môžete sa tešiť na novú podobu ENV.

Mottom tohto ročníka je „Veda bez hraníc“, ktorým chceme poukázať na to, že výskum a inovácie prekračujú nielen geografické hranice, ale zachádzajú aj za hranice bežného poznania. Rapídny technologický rozvoj a nebývalý vedecký pokrok, ktorý momentálne zažívame, je výsledkom otvoreného myslenia výskumníkov a inovátorov zo všetkých kútov sveta, čo sa ešte výraznejšie ukázalo v ostatných mesiacoch v súvislosti s koronavírusom.

Všetky informácie a novinky nájdete na www.nocvyskumnikov.sk.

Festival každoročne organizuje Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity – SOVVA, Slovenská akadémia vied, CVTI SR a portál EURACTIV.sk.

Tento projekt je financovaný z programu Európskej únie na podporu výskumu a inovácií Horizont 2020 v rámci grantu Marie Skłodowska-Curie, grantová zmluva číslo 954862.

Partner: Marie Skłodowska-Curie Actions.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *