Kategórie
Tlačové správy

Zmeny v koaličnej zmluve bez odchodu Matoviča nie sú riešením

Tlačová správa strany Sloboda a Solidarita (SaS).

Stranu SaS mrzí, že koaliční partneri prichádzajú na rokovania iba s formálnymi návrhmi, namiesto toho, aby brali naše podanie demisie s plnou vážnosťou.

„Hnutie OĽaNO ignorovalo, keď sme Igora Matoviča varovali, že naša trpezlivosť nie je nekonečná. Taktiež ignorovali fakt, keď som ministra financií v prítomnosti Eduarda Hegera varoval, že zažije fiasko, ak prelomia s fašistami veto prezidentky. Teraz predstavitelia OĽaNO ignorujú našu požiadavku na odchod Igora Matoviča a namiesto toho prichádzajú s nefunkčnými návrhmi fungovania koalície, ako sú napríklad tresty za útoky. Je to pritom Igor Matovič, ktorý na druhý deň po rokovaniach začal s útokmi dokonca aj na megainvestíciu Volvo a ktorý po paktovaní s fašistami a rozvrate verejných financií, na rozdiel od nás, je stále prilepený na svojej stoličke. Krok späť preto pre nás nie je opcia,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

Požiadavkou SaS je podľa podpredsedu strany Branislava Gröhlinga koalícia bez Igora Matoviča.

„Ak je prioritou našich partnerov Slovensko, očakávam, že si pred rokovaním dajú na misku váh odchod štyroch ministrov SaS z vlády vs funkcia pre Igora Matoviča. Znamenalo by to odchod tých, ktorí presadzujú reformy v súdnictve, školstve, riešia energetickú krízu či kvalitne zastupujú našu krajinu v zahraničí. Náročné chvíle vyžadujú ťažké rozhodnutia a ja verím, že takéto rozhodnutie príde aj od predstaviteľov OĽaNO,“ povedal člen vyjednávacieho tímu Branislav Gröhling.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *