Kategórie
Tlačové správy

SAV hľadá nového manažéra/manažérku kongresového centra a hotela v Starej Lesnej

Vysoké Tatry sú významným vedeckým a konferenčným sídlom SAV.

Kongresové centrum Academia
KC Academia sídli v malebnom prostredí Starej Lesnej na úpätí Lomnického štítu.

Foto: Pavol Novák.

V tatranskom regióne pôsobia tri výskumné ústavy SAV. V Starej Lesnej akadémia prevádzkuje Kongresové centrum Academia (KC Academia) vhodné na organizáciu vedeckých, odborných aj spoločenských podujatí s ubytovaním v atraktívnom prostredí pod Lomnickým štítom. Potenciál zariadenia tohto druhu v centre vysokohorského cestovného ruchu a v bezprostrednej blízkosti špičkových vedeckých pracovísk môže naplno využiť nový manažér/ka kongresového centra. SAV vypísala výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa KC Academia, ktoré je organizačnou zložkou Centra spoločných činností SAV, v. v. i. Uchádzači sa môžu prihlasovať do 30. 8. 2022.

Kongresové centrum SAV Academia je situované na úpätí masívu Lomnického štítu, vo východnej časti Vysokých Tatier. Nachádza sa na hranici Tatranského národného parku, v tichom prostredí neďaleko Tatranskej Lomnice a Starého Smokovca. Výhodná poloha je zdôraznená nielen malou vzdialenosťou (15 km) od letiska a hlavných dopravných ťahov v Poprade, ale aj blízkosťou klenotníc architektonických pamiatok Spiša – Levoče, Kežmarku či Starej Ľubovne.

Súčasťou KC Academia je kongresová hala s kapacitou 170 multifunkčných kresiel s moderným technickým vybavením, veľkoplošným plátnom a možnosťou videokonferenčných hovorov. V priestoroch zariadenia sa nachádza aj rokovací salónik, banketová sála, reštaurácia, nočný bar, relaxačné a športové centrum. Ubytovacia kapacita hotela je 82 lôžok.

V regióne Vysokých Tatier pôsobia tri výskumné pracoviská SAV: Ústav vied o Zemi SAV, v. v. i., Ústav experimentálnej fyziky SAV, v. v. i. a Astronomický ústav SAV, v. v. i. Atraktívnou výzvou pre nového riaditeľa/ku KC Academia je možnosť prepojenia vedy, cestovného ruchu, relaxu a kultúry.

„Vnímame prirodzený záujem spoločnosti o popularizačné aktivity v oblasti astronómie a astrofyziky a práve na tomto mieste vidíme potenciál v spojení kongresového centra a Astronomického ústavu SAV, ktorý sídli v jeho tesnej blízkosti. Vieme si predstaviť, že formou projektu prepojenia týchto dvoch objektov by v Starej Lesnej mohlo vzniknúť napríklad náučno-popularizačné centrum pre astrofyziku alebo multifunkčné vzdelávacie a kultúrne centrum s kongresovou sálou, využiteľnou aj na organizáciu filmových podujatí nielen so zameraním na hory alebo vedu,“ dodal člen Predsedníctva SAV Marek Radvanský.

Oznámenie o výberovom konaní je uverejnené na stránke CSČ SAV, v. v. i.


Spracovala: Katarína Gáliková.
Foto: Katarína Gáliková a Pavol Novák, CSČ SAV, v. v. i.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *