Kategórie
Tlačové správy

List SaS predsedovi vlády Eduardovi Hegerovi

Tlačová správu strany Sloboda a Solidarita (SaS) k listu predsedu SaS Richarda Sulíka predsedovi vlády Eduardovi Hegerovi.

Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík dnes adresoval predsedovi vlády Eduardovi Hegerovi oficiálny list, v ktorom ozrejmuje dôvody SaS vypovedať koaličnú zmluvu. Kópia mailu bola adresovaná aj predsedovi hnutia OĽaNO Igorovi Matovičovi, predsedovi strany SME RODINA Borisovi Kollárovi a predsedníčke strany ZA ĽUDÍ Veronike Remišovej.

„Obsahom jednomyseľného rozhodnutia Republikovej rady SaS zo 6. júla je vypovedanie koaličnej zmluvy na základe jej podstatných porušení. Súčasťou tohto uznesenia je aj vyslovenie podmienky podpísania novej koaličnej zmluvy k 30. augustu 2022, v opačnom prípade sa ministri za stranu SaS vzdajú svojich funkcií vo vláde SR. Chcel by som zdôrazniť, že prioritou SaS je zostať vo vládnej koalícii a spoločne pokračovať v práci pre Slovensko. Tak ako doteraz však pokračovať nemôžeme a nebudeme,“ píše v liste premiérovi predseda SaS Richard Sulík.

Strana SaS preto navrhuje koaličným partnerom uzavrieť novú koaličnú zmluvu.

„Máme záujem o korektnú spoluprácu, založenú na jasných a najmä dodržiavaných pravidlách. Zásadne však odmietame tvrdenia, že by sme povalili vládu. Naším prípadným odchodom vláda nepadá. Veríme, že tak, ako pre SaS, je aj pre Teba pokračovanie tejto koalície maximálnou prioritou a spoločne nájdeme také riešenie, ktorého výsledkom bude pokračovanie plnenia Programového vyhlásenia vlády, na čele ktorej stojíš. Čakáme na Tvoje vyjadrenie a ďalšie kroky smerujúce k rokovaniam o novej koaličnej zmluve, na ktorých prednesieme aj naše konkrétne návrhy,“ uzavrel list predsedovi vlády Richard Sulík.

Príloha:

List SaS predsedovi vlády Eduardovi Hegerovi
List SaS predsedovi vlády Eduardovi Hegerovi (1).
List SaS predsedovi vlády Eduardovi Hegerovi
List SaS predsedovi vlády Eduardovi Hegerovi (2).

Autor: SaS.

Jedna odpoveď na “List SaS predsedovi vlády Eduardovi Hegerovi”

Stanovisko vicepremiérky a predsedníčky strany ZA ĽUDÍ, Veroniky Remišovej:

„Predpokladala som, že strana SaS sa zameria na konkrétne požiadavky vecného alebo obsahového charakteru, ktoré sa budú týkať riešenia problémov ľudí. List SaS ale obsahuje iba požiadavky na čisto osobnej rovine, tento spor si preto musia vyriešiť strany SaS a OĽANO na rokovaniach, nie v médiách a na sociálnych sieťach. Strana ZA ĽUDÍ sa vždy sústredila na zodpovedné riešenie problémov ľudí na Slovensku, nie na politikárčenie. Takýto postoj očakávame aj od ostatných partnerov, osobitne v situácii, keď vláda musí riešiť po pandémii ďalšiu celosvetovú krízu v oblasti energií a za našimi hranicami zúri vojna.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *