Kategórie
Tlačové správy

Igor Matovič potvrdzuje opodstatnenosť požiadaviek na jeho odchod z funkcie

Reakcia strany Sloboda a Solidarita (SaS) na slová Igora Matoviča o páde vlády.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) považuje slová Igora Matoviča o páde vlády či predčasných voľbách za potvrdenie, že požiadavka na jeho odchod z funkcie, je opodstatnená.

„Každá riadna vláda musí mať dôveru parlamentu, teda aspoň 76 poslancov. My sme pripravení poskytnúť všetkých 19 poslancov pri obmene jedného postu vo vláde. Ak nebudú mať strany OĽaNO, Sme rodina a Za ľudí záujem o ďalšiu spoluprácu s SaS, môže sa trojkoalícia v parlamente opätovne oprieť o podporu ĽSNS a poslancov, ktorí prišli do parlamentu na kandidátke tejto strany. Za SaS môžeme deklarovať požiadavku, že z novej koaličnej zmluvy musí tiež vyplynúť istota, že vládna koalícia s extrémistami nekšeftuje a ani nelaškuje“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

Strana SaS pripomína, že odchod jej štyroch ministrov z vlády nebude znamenať ani pád vlády, ani predčasné voľby a ani koniec koalície.

„Sme stále presvedčení, že ak nebude historicky najnedôveryhodnejší politik Igor Matovič vo vláde, politická a aj spoločenská situácia sa upokojí. Chápeme, že nie je jednoduché pozrieť sa pravde do očí a ľahšia cesta je obviňovať koaličného partnera z výmyslov a opakovane o ňom klamať,“ doplnil podpredseda SaS a minister školstva Branislav Gröhling.


Autor: SaS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *