Kategórie
Osobné

Judas Priest a Saxon v Bratislave

21. 7. 2022 – NTC Aréna.

Judas Priest

Koncert bude zložený z najväčších hitov Judas Priest, ktoré počas svojej kariéry kapela nahrala.

Judas Priest
Judas Priest.

Príďte si užiť heavy metalový sviatok roku na Slovensku, už 21. júla 2022, v NTC Aréne v Bratislave. A pripravte sa na nefalšovaný heavy metal v podaní žijúcich legiend!

Na turné sa v pozícii špeciálneho hudobného hosťa predstaví legendárny Saxon. Kapela vznikla v roku 1977 a odvtedy predala 13 miliónov albumov na celom svete. Medzi najväčšie hity skupiny sa radia skladby: Ride like the wind, Wheels of steel, Crusader, Princess of the night, Strangers in the night, Denim & Leather. Aktuálne vydávajú kompiláciu tých najlepších živých vystúpení v uplynulej dekáde kapely s názvom The Eagle Has Landed.

Judas Priest sú jednou z najvplyvnejších heavy metalových kapiel všetkých čias. Sú zakladateľmi žánru, ktorým sa dodnes inšpirovali mnohé ďalšie kapely, Van Halen počnúc, Metallicou či Slipknot končiac. Aktuálne vyrážajú na turné k svojmu 50. výročiu, pod názvom 50 Heavy Metal Years, ktoré prídu osláviť aj s fanúšikmi v Bratislave! Budete tak mať možnosť vypočuť a pozrieť si naživo kapelu, ktorá formovala podobu rockovej a heavy metalovej hudby, tak ako ju poznáme dnes. 21. júla 2021, v NTC Aréne v Bratislave so sebou privezú aj špeciálneho hosťa, kapelu Saxon!

Rob Halford
Rob Halford.

Judas Priest dorazí v zostave, ktorú tvoria spevák Rob Halford, gitaristi Glenn Tipton a Richie Faulkner, basgitarista Ian Hill a bubeník Scott Travis.

Kapela v roku 2018 vydala album Firepower, ktorý mal vynikajúce ohlasy a dosiahol najvyššie priečky v rockových hitparádach. V roku 2010 vyhrali cenu Grammy za najlepšiu metalovú koncertnú skupinu, v 2006 cenu stanice VH1 – Rock Honors a v roku 2017 boli nominovaní do Rockenrolovej siene slávy. Rok 2020 sa bude niesť epickou oslavou ich 50-ročnice.

Vstupenky sú už v predaji na Ticket Live.


Pre čitateľov e-zinu Humanisti priniesol: Ján Parada.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *