Kategórie
Tlačové správy

Svetový deň zdravia

Pri príležitosti Svetového dňa zdravia 2022 (7. 4. 2022) upriamujú Viber a WHO celosvetovú pozornosť na naliehavé opatrenia na zachovanie zdravia ľudí a planéty.

Rakuten Viber

Je načase, aby sme prevzali väčšiu zodpovednosť za to, ako naše konanie zhoršuje ľudské zdravie a environmentálne problémy! Pri príležitosti Svetového dňa zdravia 2022 sa spoločnosť Viber rozhodla podporiť WHO, aby prostredníctvom kampane „Naša planéta, naše zdravie“ spoločne upriamili celosvetovú pozornosť na naliehavé opatrenia potrebné na zachovanie zdravia ľudí a planéty. Nový balík nálepiek WHO Zdravie pre život, ktorý bol dnes vydaný vo Viber Sticker Markete, upozorňuje na udržateľný život, starostlivosť o seba, príjem vody, zdravé stravovacie návyky a iné.

„Viber je ako vedúca aplikácia na posielanie správ pomerne silnou platformou a verím, že je našou povinnosťou, aby bol jej vplyv pozitívny. Chceli sme pútavým a zrozumiteľným spôsobom pomôcť vzdelávať našich používateľov o dôležitosti ochrany životného prostredia a o tom, ako súvisí s naším celkovým zdravím a pohodou. Spojiť sa s WHO v čase Svetového dňa zdravia a ponúknuť nástroje našej platformy na oslovenie miliónov používateľov bolo prirodzeným rozhodnutím,“ vysvetľuje Petya Kamburova, senior manažérka pre globálny rozvoj obchodu.

„Klimatická kríza je zdravotnou krízou. Predstavme si svet, v ktorom je čistý vzduch, voda a potraviny dostupné pre všetkých. Kde sa hospodárstvo zameriava na zdravie a blahobyt. Kde sa v mestách dá žiť a kde ľudia rešpektujú svoje zdravie a zdravie planéty,“ povedala Maria Neira, riaditeľka odboru verejného zdravia a životného prostredia, Svetová zdravotnícka organizácia.

Približne 24 % všetkých úmrtí na svete súvisí so životným prostredím – zdravšie životné prostredie by mohlo týmto úmrtiam zabrániť. Pandémia COVID-19 je len ďalšou pripomienkou krehkého vzťahu medzi ľuďmi a našou planétou. Naše politické, sociálne a obchodné rozhodnutia sú príčinou klimatickej a zdravotnej krízy.

Znečistenie a plasty sa nachádzajú na dne našich najhlbších oceánov, v najvyšších horách a dostali sa do nášho potravinového reťazca. Systémy na výrobu ultra-spracovaných, nezdravých potravín a nápojov spôsobujú vlnu obezity, zvyšujú výskyt rakoviny a srdcových ochorení a zároveň produkujú tretinu emisií skleníkových plynov.

Astma, srdcové choroby a pľúcne ochorenia prudko rastú, pretože viac ako 90 % ľudí dýcha nezdravý vzduch, ktorý je výsledkom spaľovania fosílnych palív. Svet sa zahrieva a komáre šíria choroby ďalej a rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Extrémne výkyvy počasia, degradácia pôdy a nedostatok vody spôsobujú vysídlenie ľudí a ovplyvňujú ich zdravie.

Šírením poznatkov a zvyšovaním povedomia medzi priateľmi a rodinou môžeme dosiahnuť skutočnú zmenu v oblasti ľudského blahobytu a kvality ich života.

Podniknite kroky a inšpirujte ostatných:

  • Aspoň jeden deň v týždni choďte do práce pešo alebo šliapte do pedálov. Vyberte si verejnú dopravu.
  • Zmeňte dodávateľa energie z obnoviteľných zdrojov; nevykurujte miestnosti na viac ako 21,5 °C a zhasínajte svetlo, keď nie ste v miestnosti.
  • Kupujte čerstvé potraviny od miestnych výrobcov a vyhýbajte sa vysoko spracovaným potravinám a nápojom.
  • Tabak je zabijak a znečisťovateľ životného prostredia. Prestaňte ho konzumovať.
  • Kupujte menej plastov, používajte recyklovateľné nákupné tašky.

O Rakuten Viber

Rakuten Viber spája ľudí. Bez ohľadu na to, kto sú alebo odkiaľ sú. Celosvetová používateľská základňa má prístup k celému radu funkcií, ako sú individuálne rozhovory, videohovory, skupinové správy a aktualizácie a diskusie s ich obľúbenými značkami a celebritami. Viber zabezpečuje našim používateľom bezpečné a slobodné prostredie na šírenie emócií. Rakuten Viber je súčasťou spoločnosti Rakuten Inc, svetového lídra v oblasti elektronického obchodu a finančných služieb. Je oficiálnym komunikačným kanálom futbalového klubu FC Barcelona a oficiálnym partnerom aplikácie na okamžité zasielanie správ a telefonovanie tímu Golden State Warriors.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *