Kategórie
Tlačové správy

Máte nápad ako zlepšiť banskobystrický cestovný ruch?

Máte na to 24 hodín v rámci pilotného BBTHON-u.

BBTHON

V piatok 25. marca sa v priestoroch 365.labb na Lazovnej ulici č. 5 bude konať 24-hodinový „hackathon“, ktorého cieľom bude zlepšiť cestovný ruch v Banskobystrickom kraji. Prihlásiť sa môžu profesionálni aj amatérski programátori, marketéri, grafici a kreatívci všetkých vekových skupín. Ich návrhy môžu získať finančnú odmenu vo výške 750 eur. Prihlasovanie je možné do 13. marca 2022 cez web LinkCoworking.sk.

Hackathon je akcia, pri ktorej programátori v spolupráci s grafikmi, web dizajnérmi, marketérmi a kreatívcami intenzívne pracujú na vopred určenom zadaní. Cieľom je vytvoriť praktické riešenie, ktoré bude zrealizovateľné aj v praxi. Témou pilotného ročníka je cestovný ruch.

Prihlásení účastníci budú v tímoch pracovať na zadaniach Banskobystrického samosprávneho kraja, Úradu priemyselného vlastníctva SR, Mesta Banská Bystrica, občianskeho združenia Za Medený Hámor a organizácie Vydra – vidiecka rozvojová aktivita v Čiernom Balogu. Počas práce na zadaní ich budú sprevádzať mentori z oblasti cestovného ruchu, IT a projektového manažmentu.

Tímy odprezentujú svoje riešenia pred odbornou porotou a môžu získať peňažnú odmenu vo výške 750, 500 a 250 eur. Cieľom BBthonu je výherné riešenie následne realizovať aj v praxi. Výherný tím bude mať možnosť stretnúť sa s vedením vybranej organizácie a zúčastniť sa na rokovaní o implementácii riešenia.

Na podujatie sa môžu hlásiť 4 – 6 členné tímy i jednotlivci. S ohľadom na opatrenia sa podujatia môže zúčastniť len 30 ľudí. Registrácia je otvorená len do 13. marca 2022.

Organizátorom podujatia je LINK a Banskobystrický samosprávny kraj. Všetkým účastníkom bude zabezpečený pitný režim a strava.

Podujatie je súčasťou projektu LINK Academy, ktorý je podporený z programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014 – 2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou. Projekt bol podporený z dotačnej schémy Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Programy pre mládež na roky 2014 – 2021, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Viac informácií nájdete na: LINK a link.eventy@gmail.com.

Budova, kde sa nachádza 365.labb
Budova, kde sa nachádza 365.labb.

Autor: Eva Ščepková.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *