Kategórie
Tlačové správy

Skvelé víno, gastronómia a k tomu nádherný zámok. To všetko v Pezinku

Romantika, oddych alebo nezabudnuteľná svadba? Vyberte sa do Pezinka. Nachádza sa tu čarokrásny zámok, ochutnáte tu vynikajúce víno a gurmáni si tiež prídu na svoje.

Palace Art Hotel Pezinok

BRATISLAVA – Okolie Bratislavy ponúka hneď niekoľko možností, ako tráviť romantický víkend vo dvojici, ale aj oddych v prekrásnom prostredí a miesta, kde sa dá načerpať energia do ďalších dní. Úžasnú atmosféru zažijete len 20 kilometrov od hlavného mesta. Priamo v Pezinku sa nachádza jedno kúzelné miesto – Palace Art Hotel Pezinok. Nudiť sa tu určite nebudete. V okolí je toho dosť, stačí si len vybrať.

Zámok s novovybudovaným hotelom má za sebou čaro histórie. Pôvodne ho vlastnili Pálffyovci a siaha až do 13. storočia, keď to ešte bol pôvodne vodný hrad. V minulosti čelil obliehaniu, ale aj rozsiahlemu požiaru. Teraz mu však nový život vdýchol jeho nový majiteľ a vybudoval tu vinárstvo, expozície a, samozrejme, samotný hotel so 48 izbami.

Či zostane v areáli, alebo sa vyberiete po okolitých cestičkách, nuda nehrozí!

Na zámku sa môžete oddávať nerušenému oddychu, dopriať telu a mysli to pravé vypnutie uprostred magického prostredia je na nezaplatenie. Môžete tu však zažiť toľko aktivít, že netreba ani vychádzať z areálu. Pripravte sa napríklad na intenzívny zážitok v podobe prehliadky zámku, kde je pripravená Galéria umeleckého skla, Pálffyho expozície a zbierka JAWA motoriek zas poteší nejedno mužské oko. Dámy si zatiaľ môžu odskočiť na kozmetiku.

Športuchtiví návštevníci sa nebudú sťažovať. V areáli zámockého parku sa dá i športovať, ráno si ísť zabehať alebo vyskúšať si nordic walking, zacvičiť si jogu. Ale aj taká poriadna prechádzka padne vhod. Jazierko dotvára tú pravú atmosféru, kde majú svoje miesto aj kačky a nádherné pávy.

Vedeli ste, že Zámocký park dal ešte v roku 1844 vybudovať František Pálffy a od roku 1963 je kultúrnou pamiatkou? Všetko o víne a jeho histórii vám prezradia v Zámockom vinárstve, ktoré sa nachádza priamo pod zámkom a ukrýva 800-ročné pivnice s apoštolskými sudmi, barikovú pivnicu so stovkami sudov, ale aj Vinohradnícke múzeum.. Nájdete tu biele, ružové, ale i červené víno.

Svadba, z ktorej vám padne sánka

Veľkolepá kapacita tohto areálu ale ponúka aj ďalší rozmer – v priestoroch sa konajú svadby, na ktoré sa využíva Zlatá sála Kataríny Pálffy s kapacitou 200 hostí. Ak túžite po svadbe snov, našli ste to správne miesto. Banketová miestnosť so 150-ročnou históriou očarí nejednu nevestu s osem metrov vysokým stropom a so zlatou štukovou výzdobou. Zlatou bodkou je trojmetrový krištáľový luster. A ak budú chcieť svadobní hostia nadhľad, poslúži im elegantný dvojposchodový balkónik.

Najstaršia sála zámku s fascinujúcim maľovaným stropom zas ponúka tematiku hrdého rytiera. Rytierska sála Jána Krušiča má nádhernú drevenú podlahu, dokáže prijať 50 svadobných hostí.

Niečo aj pre gurmánov

Osobitný prístup cítiť aj vďaka gastronomickému zážitku, ktorý tu na vás čaká. Pre tých najnáročnejších je to prémiová gastronómia v Palffy restaurant. Postará sa oň šéfkuchár Martin Novák, ktorý pripravuje najmä pochúťky z lokálnych surovín. Ak navyše milujete francúzsku kuchyňu, ste na správnom mieste. Martin Novák je odborníkom práve na ňu.

„Ak prídete k nám, tak za zážitkom ako do divadla, kina alebo na koncert. Varím zo srdca a som patriot, preto hľadám cesty, aby vznikli výborné chute z domácich surovín doladené vínom a vytvorili náš spoločný zážitok,“ hovorí šéfkuchár Martin.

Ak hľadáte jednoduché stolovanie, ale stále s gastronomickým zážitkom, tak potom neobíďte Zámockú viechu, v ktorej na chvíľu zabudnete, že sa nachádzate v centre mesta. Nad hlavami sa vám budú týčiť stredoveké klenby. Rodinná atmosféra poteší každého gurmána a aj milovníka vín, pretože za chutným jedlom si tu musíte dať pohár dobrého vínka.

Ako princezná či kráľ?

Čaká vás život ako na zámku, a to doslova. Wellnessový svet, ktorý nájdete na zámku, splní očakávania aj toho najnáročnejšieho klienta. Relax ako má byť – pohoda a príjemné teplo zabezpečí aj nadštandardná vírivka, ktorá je prepojená s oddychovou zónou. Čo môže byť lepšie na imunitu ako sauna? Elegantne riešený saunový svet s tlmeným osvetlením poskytne návštevníkom ten správny relax a dodá silu. A nesmú chýbať ani zážitkové sprchy či vyhrievané ležadlá.

Pod rukami profesionálnych masérov nadobudnete pocit znovuzrodenia. Uľaví sa vám od bolesti a stresu. Ak ste doteraz nevyskúšali masážnu sviečku, tak neváhajte. Okrem toho si môžete dopriať aj značkové ošetrenie tváre a inovatívnu starostlivosť o celé telo. Hotový luxus.

A čo okolie?

Okolie Pezinka je známa najmä vďaka kvalitným vínam, určite preto nezabudnite zájsť do niektorých miestnych pivníc či pozrieť si vinohrad. O víne sa tu naozaj hovorí často, ale keďže je tento kraj bohatý na vinice, niet sa čomu čudovať, že miestni sú na svoju produkciu právom hrdí. V okolí tiež nájdete množstvo ďalších vínnych pivničiek, ktoré pozývajú k ochutnaniu lokálnej produkcie. Tunajší vinári sú veselí ľudia so zmyslom pre humor, radi sa s vami porozprávajú a prezradia vám svoj príbeh. Počas sezónny vínnych ciest je to skutočný zážitok, ktorý treba aspoň raz v živote vyskúšať.

Odporúčame Svätojurský náučný chodník, vybehnite sa pozrieť i na Pezinskú Babu alebo zrúcaninu hradu Biely Kameň v Malých Karpatoch.

Svätý Jur či Modra ponúka skvelé potulky mestom, vynikajúcu zmrzlinu a aj kúsok histórie. Navštíviť môžete napríklad Malokarpatské múzeum v Pezinku či Múzeum slovenskej keramickej plastiky v Modre, Schaubmarov mlyn či Červený Kameň, nádherný hrad v obci Častá.

Foto:

Nádvorie
Pohľad na nádvorie
Izba
Wellness
Vinohrad
Vinné cesty

Pripravila: Martina Baumann.
Zdroj fotografií: Amazing Places.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *