Kategórie
Tlačové správy

Coworkingy sa otvárajú bezplatne pre ženy, ktoré chcú začať podnikať

Coworkingy na západnom, strednom a východnom Slovensku sa rozhodli podporiť ženy, ktoré majú po pandémii problém sa zamestnať.

Akadémia pre podnikavé ženy

Do 31. januára 2022 sa môžu zadarmo prihlásiť na 6-týždňový online kurz, ktorého cieľom je odovzdať im všetky potrebné znalosti, aby mohli začať podnikať.

„Chceme reagovať na aktuálnu situáciu na trhu práce, kedy sa najmä ženy po materskej dovolenke, či vo vyššom veku a s vyšším dosiahnutým vzdelaním potýkajú s problémami pri hľadaní práce z dôsledku neflexibilného pracovného času, nedostatočného finančného ohodnotenia či nedostatku pracovných príležitostí, ktoré by zodpovedali ich vzdelaniu a skúsenostiam,“ vysvetľuje Eva Ščepková, riaditeľka LINK CoWorking Banská Bystrica.

Vzdelávanie bude prebiehať online 2× do týždňa po 3 hodiny. Počas kurzu sa tak za 6 týždňov účastníčky naučia vytvoriť biznis plán, získavať zdroje financovania, zistia viac o sociálnych inováciách, precvičia svoje obchodné zručnosti, získajú prehľad o online a offline-marketingových kanáloch, naučia sa viesť tím a komunikovať ako skutočné líderky. Okrem toho každá účastníčka bude môcť absolvovať 3 hodiny individuálneho mentoringu s profesionálnym mentorom.

„Dodáme ženám vnútornú sebadôveru presadiť sa v konkurencieschopnom podnikaní a zároveň prispejeme k miestnemu komunitnému rozvoju udržateľným spôsobom,“ dodáva Michala Hrnčiarová, riaditeľka Coworking Cvernovka.

V prípade záujmu sa do 31. 1. 2022 každá záujemkyňa o online kurz môže prihlásiť na tomto odkaze. Kapacita kurzu je limitovaná na 75 miest.

Akadémia pre podnikavé ženy

O LINK CoWorking

LINK CoWorking je občianske združenie, ktoré už viac ako pol dekády vytvára komunitu tvorivých, inšpiratívnych a podnikavých ľudí prostredníctvom organizovania vzdelávacích, motivačných a networkingových podujatí v Banskej Bystrici. Od roku 2018 sídli v komunitno-coworkingovom centre 365.labb.

Budova 365.labb

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *