Kategórie
Tlačové správy

Študenti a mladí absolventi sa teraz môžu registrovať na 10 workshopov zadarmo

Do projektu je možné sa prihlásiť do 31. januára 2022.

Projekt LINK Academy

Projekt s mottom vzdelávaj sapomôžzaži je určený mladým ľuďom, študentom a študentkám. Spojí ich s odborníkmi, ktorí ich počas 10 lekcií naučia kriticky rozmýšľať, byť časovo efektívny, nadizajnovať produkt/službu, viesť projekt, propagovať ho a odprezentovať za 60 sekúnd potenciálnym sponzorom.

V polovici februára začína cyklus prednášok v coworkingu 365.labb na Lazovnej ulici č. 5 v Banskej Bystrici. Raz týždenne podvečer sa tam budú vybraní kandidáti stretávať a riešiť praktické úlohy s profesionálnymi lektormi. Následne môžu novonadobudnuté znalosti pretaviť do praxe v rámci dobrovoľníckych aktivít.

„Keď sme zisťovali spätnú väzbu od predošlých účastníkov, boli sme veľmi milo potešení a utvrdilo nás to v tom, že sa oplatí investovať energiu a čas do rozvoja mladých ľudí. Vzdelávací program sme vyšperkovali a doplnili sme nápad so vzdelávacou platformou pre účastníkov. Do projektu sme prizvali aj banskobystrické Centrum dobrovoľníctva. Mladí ľudia si v rámci nášho projektu LINK Academy prejdú nielen vzdelávaním, ale budú aj 3 mesiace dobrovoľníčiť a stanú sa plnohodnotnou súčasťou vybraných neziskových organizácií,“ uvádza koordinátorka projektu Eva Ščepková.

Po ukončení kurzov budú účastníci v tímoch pracovať na úlohách od partnerských organizácií.

„Ide o neziskové organizácie a občianske združenia z Banskej Bystrice, Zvolena a okolia, ktoré pôsobia v oblasti životného prostredia, občianskeho aktivizmu aj v sociálnej oblasti,“ dopĺňa Lucia Rossová z partnerskej organizácie Centrum dobrovoľníctva.

Projekt končí Hackathonom, na ktorom budú mladí ľudia počas 24 hodín riešiť jedno zadanie od vybranej partnerskej organizácie.

Projekt LINK Academy je podporený z programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014 – 2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou. Projekt je podporený aj z dotačnej schémy Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programu pre mládež na roky 2014 – 2021“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Prihlasovanie do projektu je spustené a obmedzený počet miest sa rýchlo zapĺňa. Prihlásiť sa je možné do 31. januára 2022 na tomto odkaze: Prihlasovací formulár do projektu LINK Academy.

Projekt LINK Academy

O LINK CoWorking

LINK CoWorking je občianske združenie, ktoré už viac ako pol dekády vytvára komunitu tvorivých, inšpiratívnych a podnikavých ľudí prostredníctvom organizovania vzdelávacích, motivačných a networkingových podujatí v Banskej Bystrici. Od roku 2018 sídli v komunitno-coworkingovom centre 365.labb.

Budova, kde sídli 365.labb
Budova, kde sídli 365.labb.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *