Kategórie
Tlačové správy

Mimoriadny výbor musí priniesť riešenia, aby sa bitky na štadiónoch neopakovali

Tlačová správa strany Sloboda a Solidarita (SaS) k zajtrajšiemu Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) považuje zajtrajšie mimoriadne zasadanie Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport k futbalovému zápasu Spartak Trnava a Slovan Bratislava za kľúčové z hľadiska návrhov riešení, aby sa podobné konflikty na štadiónoch už viac neodohrávali.

Na mimoriadny výbor sú pozvaní, okrem dočasne povereného policajného prezidenta Štefana Hamrana a odborníka pre oblasť diváckeho násilia Adriána Vicena, aj prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik, prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák, prezident futbalového klubu FC Spartak Trnava Peter Mach či prezident futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík.

„Od pozvaných hostí, budeme očakávať zrozumiteľné vysvetlenia, z akých dôvodov prišlo k zanedbaniu a podceneniu tak rizikového zápasu medzi Spartakom a Slovanom. Zároveň budem požadovať jasné prísľuby, aj od policajného prezidenta a prezidenta Únie ligových klubov, aby k podobným incidentom na štadiónoch opätovne neprichádzalo. Osobne som pripravený podieľať sa na akejkoľvek legislatíve, ktorá zlepší bezpečnosť na štadiónoch, rovnaký postup očakávam aj od svojich koaličných a aj opozičných kolegov,“ uviedol podpredseda Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport Radovan Sloboda.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *