Kategórie
Tlačové správy

Chceme zlepšiť podmienky predškolského vzdelávania na Slovensku

Tlačová správa strany Sloboda a Solidarita (SaS) k novele školského zákona.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) chce zlepšiť podmienky predškolského vzdelávania na Slovensku. Pomôcť k tomu má aj návrh zákona poslancov Radovana Slobodu a Anny Zemanovej o detských lesných kluboch.

„Detské lesné kluby, respektíve škôlky, sú alternatívou voči klasickým škôlkam, pričom kladú väčší dôraz na pobyt v prírode, individuálny prístup či dostatok pohybu. Cieľom novely zákona je, aby detské lesné kluby mohli byť zapísané do registra zariadení predprimárneho vzdelávania. Táto zmena tak v rámci povinného predškolského vzdelávania navýši kapacity škôlok na Slovensku počas prechodného obdobia do roku 2024. Ide o dobrý signál voči všetkým rodičom a ich deťom. Verím, že lesné škôlky budú obohatením nášho vzdelávacieho systému,“ uviedol poslanec NR SR a podpredseda Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport Radovan Sloboda.

Jedna odpoveď na “Chceme zlepšiť podmienky predškolského vzdelávania na Slovensku”

Ide o návrat k starým časom. Komunisti také tábory nazývali letnými pionierskymi tábormi. Boli lacné a hojne navštevované žiakmi. Liberáli si osvojujú komunistické ideály. Budú detské lesné kluby lepšie než pionierske tábory?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *