Kategórie
Tlačové správy

Stromy si zaslúžia našu pozornosť. Prihláste ten svoj do ankety Strom roka 2021

Anketa Strom roka už 19 rokov hľadá po celom Slovensku stromy s pozoruhodnými príbehmi, ktoré vyzdvihujú význam starých, vzácnych či ohrozených stromov a vzbudzujú záujem ľudí o životné prostredie. Tento rok môžete svojho obľúbenca do súťaže nominovať od 1. apríla.

Strom roka

„Jednotlivci, mestá, školy či organizácie majú aj v roku 2021 príležitosť prihlásiť do ankety stromy, ktoré poznajú, obdivujú a ktoré sú ich srdcu blízke. Výzva je otvorená do 30. apríla,“ približuje Martina Ragalová z Nadácie Ekopolis, ktorá anketu organizuje.

Prihlasovanie nominantov prebieha elektronicky, prostredníctvom online formulára, alebo papierovo, zaslaním prihlášky na adresu nadácie. Všetky informácie sú zverejnené na webovej stránke, ako aj na sociálnych sieťach nadácie. Po uzávierke nominácií bude nasledovať výber odbornou porotou, ktorá spomedzi všetkých uchádzačov vyberie 12 finalistov tohoročnej ankety. Na tradičné hlasovanie za stromy sa môžu fanúšikovia ankety tešiť od 1. júla.

„Strom je symbolom spolupatričnosti medzi ľuďmi a prírodou. Každý strom viaže uhlík, zadržiava vodu a je dôležitým prostredím pre ďalšie organizmy a tak vďaka stromom je krajina krajšia, pestrejšia aj odolnejšia voči zmenám klímy. Anketou Strom roka chceme upozorniť práve na tieto dôležité funkcie, ktoré stromy v krajine plnia,“ dodáva Peter Medveď, riaditeľ Nadácie Ekopolis.

Anketu v roku 2021 podporili Nadácia Slovenskej sporiteľne, ISA Slovensko (Medzinárodná arboristická spoločnosť), Vydavateľstvo Dajama, Kníhkupectvo Artforum, Záhradníctvo ABIES a Terrabike. Patrónom ankety je už desiaty rok známy spevák Peter Lipa.

Všetky informácie o tom, ako nominovať strom, nájdete na www.ekopolis.sk alebo na Facebooku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *